Az európai vezető indexek kisebb mínuszokban tartózkodnak, míg a magyar BUX index nem mutat nagy elmozdulást, hiszen a főbb részvények is stagnálás közeli állapotot produkálnak. Az elmúlt időben így is szép ralin van túl az index, egyelőre a gyengébb nemzetközi hangulatnak köszönhetően vesztett az erejéből, de visszaesés így sem látszódik.

OTP

Sokat javult az OTP grafikonja az elmúlt időben, ezzel több ellenállási szintet is áttört az árfolyam, jelenleg már 10500 forint felett jár a részvény. A szeptember végi lokális mélypontok érintése óta már 30 százalék feletti pluszok látszódnak, így a ralizás közben a 200 napos mozgóátlagon is átjutott az árfolyam. Utoljára februárban, a nagy esést megelőzően tudott az átlag felett mozogni a papír, így ez mindenképp biztató jelnek tekinthető. A múlt héten egyébként az egyik legjobban teljesítő BUX-komponens volt a nagybank, hiszen a 6 százalék közeli emelkedésével bőven felülmúlta az index teljesítményét.

Látni kell, hogy az indikátorok is már igencsak magas szinteken tartózkodnak, így ez jelent némi hátrányt az elkövetkezendő időszakra nézve, akár a korábbi ellenállást jelentő 10 ezer körüli szint is tesztelésre kerülhetne. Feljebb a 11 ezer forintos, illetve még távolabb a 13 ezres szint mutathat akadályt, azonban ezek elérése már jelentős javulással járna az OTP esetében.

A Morgan Stanley elemzője megemelte az OTP-re vonatkozó célárát, ezzel 12300 forintra módosította a korábbi 8800 forintos célárát. Emellett a korábbi eladási ajánlásán is változtatott az elemző, így most már tartásra ajánlja a papírt.

Az OTP napi grafikonja (2022. 11. 21. 10:15)

Mol

Nem telt izgalmak nélkül a múlt hét a Mol esetében sem, hiszen az orosz offenzíva során a Barátság kőolajvezetéket ellátó elektronikai rendszereket érte kár, ezzel rövidebb ideig el kellett zárni a vezetéket. Ez azonban nem jelentett nagyobb kiesést a Mol számára, emellett jelezték, hogy ellátási gondokra sem kell számítani, hiszen megfelelő készlettel rendelkezik az olajipari vállalat.

Továbbá a mai naptól az értesülések alapján körülbelül 200 kútra nem szállít üzemanyagot a Mol, már korábban jelezte a társaság, hogy kénytelen lesz szigorító lépéseket tenni, annak érdekében, hogy biztosítani tudják az ország megfelelő ellátását. A Dunai Finomítóban közben karbantartást kell végrehajtania a cégnek, így ez jelenleg 60 százalékos kapacitás mellett működik az ATV értesülései szerint.

A részvénypiacon nem teljesít rosszul mostanában a Mol, a pozitív meglepetéseket tartalmazó gyorsjelentés is új erőt adott a részvénynek, így később akár a 200 napos mozgóátlagot vehetné majd célba. Feljebb még a 2800 forintos, majd a 3000 forintos szint jelenthet akadályt. Támaszokat tekintve az 50 napos mozgóátlagra érdemes figyelni, míg lejjebb a 2360 forintos szint és környéke nyújthatna védelmet.

Az Ural-Brent különbözeten továbbra is nagymértékű profitot realizálhat a cég, azonban az olajárak visszaesése kissé kedvezőtlen hír a Molnak is. Az elemzők azonban többnyire optimisták a cég kapcsán, hiszen a konszenzusos célár 3300 forint feletti szintet jelöl ki, emellett vételi, illetve tartási ajánlások mutatkoznak a Bloomberg adatai alapján.

A Mol napi grafikonja (2022. 11. 21. 10:15)

Richter

A mai napon beesett a Richter árfolyama a 8000 forintos szint alá, így folytatódik a közel két hete tartó esés. Az újabb leszúrással tovább gyengült a részvény technikai képe, de érdemes lehet kivárni hol fog zárni a papír a mai napon, hiszen a záróárfolyam alapján könnyebb következtetéseket levonnunk.

Még a november 8-ai jelentést követően tudott a gyógyszergyártó részvénye 8500 forint fölé benézni, megdöntve a júliusi csúcsokat. Azonban az azt követő napokban egy komolyabb lefordulás látható a részvény napi grafikonján, a csúcsról egy 6 százalék körüli esésnek lehettünk tanúi. A 8000 forintos támasz letörése után 7100 forint környékén találhat még menedéket a részvény, ugyanis a szeptember végi mélypontoknál tudott itt megfordulni a papír. Hosszú távon esetleg a 6700 körüli szint szolgálhatna támaszként.

Még múlt héten a MACD beadta az eladási jelzést, tovább rontva a részvény technikai képén. Az RSI alapján nem egyértelmű, hogy milyen irányú mozgás várható, a 44 körüli szint elég semlegesnek mondható.

A Richter napi grafikonja (2022. 11. 21. 10:30)

Magyar Telekom

Úgy tűnik, mintha elfogyott volna a lendület a Telekom részvényében, ugyanis megakadt a majdnem egy hónapja tartó menetelés. Még a jelentést követő héten szépen ment a papír, viszont a 325 forint körüli ellenállás elég erősnek bizonyult, és az árfolyam nem tudott megbirkózni az áttörésével. Ugyanakkor egy nagyobb lefordulás elmaradt, inkább a 317-325 forintos tartományban oldalazott a részvény. Ha mégis lefordulna a papír, a 300 forintos támasz még mindig megtarthatná az esést. Egy kitörés esetén a 345 forintnál található ellenállás, illetve a 200 napos átlag akaszthatná meg a részvény árfolyamát.

Így az RSI még mindig 70 közeli értékeket mutat, valamint a MACD is lassan beadhatja az eladási jelzést, a MACD és a szignál vonal egyre közelebb kerülnek egymás keresztezéshez. Összeségében tehát nem fest túl fényesen a Telekom technikai képe, nem tudta az elmúlt hetek menetelését folytatni, és továbbra is túlvettséget mutatnak az indikátorok.

A Magyar Telekom napi grafikonja (2022. 11. 21. 10:30)

Opus

A mozgalmas idők után végre megnyugodni látszik az Opus árfolyama, múlt héten a 129-134 forint közötti tartományban oldalazgatott a részvény. Így azt majd érdemes lehet figyelni, hogy melyik irányba tud elmozdulni az árfolyam. Ha ez lefelé történne meg, a 116 forintos szint nyújthatna támaszt, ha felfelé törne ki az árfolyam egészen a 150, illetve a 155 forintos ellenállásokig erősödhetne vissza a részvény.

Sok mindent az indikátorokból sem tudunk kiolvasni, ugyan a MACD beadta az eladási jelzést, de azt csak egy több, mint 15 százalékos esést követően tette meg. Semleges képet mutat egyelőre az RSI is, miután visszatért 50 közelébe a 70 feletti szintekről. Látszik tehát, hogy sem a napi grafikon, sem az indikátorok alapján nem lehet egyértelműen leszűrni, milyen a részvény körüli hangulat.

Az Opus napi grafikonja (2022. 11. 21. 10:30)

Tartalom lezárása:2022.11.21 11:24
Időtartam:Rövid táv (néhány hét)
Magyar blue chipek: Folytatja az emelkedést a magyar piac
KBC Equitas | 2022.11.14 11:58
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus
OTP: Nehéz évben is rekord negyedév
Grébel Szabolcs | 2022.11.10 07:44
Az idei év eredményét nézve már árnyaltabb az összkép
Okozott meglepetéseket a Telekom
Varga Dániel | 2022.11.08 19:22
Érezni az adók hatását
OTP: Erős profit a kockázatok mellett
Grébel Szabolcs | 2022.11.08 11:58
Csütörtökön érkezik a gyorsjelentés
Richter: Óriási pozitív meglepetés
Cinkotai Norbert | 2022.11.08 07:03
Hatalmas növekedés a főbb sorokon

jogi nyilatkozat

A fenti marketingközleményt a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze. A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A marketingközleményben szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A pénzügyi eszközök értéke, ára vagy a belőlük származó jövedelem változhat, illetve az árfolyamváltozások ezeket befolyásolhatják. Ezen változások következtében a pénzügyi eszközökbe történő befektetés értéke csökkenhet. A múltbeli hozamok nem jelentenek garanciát a jövőbeli teljesítményre. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A marketingközleményben szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.

Amennyiben a marketingközleményben a K&H Értékpapír további marketingközleményein alapuló ajánlások szerepelnek, azok soha nem értelmezhetők a kapcsolódó marketingközleményben foglalt iránymutatások nélkül.

A Patria Finance, a.s.-szel való együttműködés keretében létrejött, több szerzőt feltüntető marketingközlemények esetében az eredeti, cseh nyelvű marketingközlemény szerzője a Patria Finance, a.s. megjelölt munkavállalója, a magyar nyelvű fordítást, illetve a lektorálást pedig a K&H Értékpapír munkavállalója végzi, így az érintett marketingközlemény tartalma lényegében megegyezik az eredeti cseh nyelvű marketingközleménnyel.

A K&H Értékpapír semmilyen módon nem garantálja, hogy a marketingközleményben említett pénzügyi instrumentumok megfelelnek az Ön igényeinek. A K&H Értékpapír a jogszabályoknak megfelelően elvégzi az értékesített termékek célpiaci vizsgálatát. A vizsgálat keretében értékeli a termékek jellemzőit, valamint az ügyfelekről rendelkezésére álló – befektetővédelmi kérdőív kitöltése révén megszerzett - információkat. Weboldalunk látogatói az anyagainkban feltüntetett pénzügyi instrumentumok tekintetében az azokban megjelölt célpiacon kívülre is eshetnek.

A K&H Értékpapír jelen marketingközlemény útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, így a marketingközleményben szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.

A marketingközleményben említett pénzügyi eszközök, illetve befektetési stratégiák nem alkalmasak minden befektető számára. Az abban szereplő vélemények és ajánlások nem veszik figyelembe az egyes ügyfelek egyéni helyzetét és személyes körülményeit, pénzügyi helyzetét, ismereteit, tapasztalatait, céljait vagy igényeit, valamint nem hivatottak konkrét pénzügyi eszközöket vagy befektetési stratégiákat ajánlani az egyes befektetőknek. A marketingközlemény elsősorban olyan befektetők számára készült, akiktől elvárható, hogy befektetési döntéseiket saját maguk, önállóan hozzák meg és döntsenek a marketingközleménnyel érintett pénzügyi eszközökbe történő befektetés célszerűségéről, figyelembe véve különösen az árat, a lehetséges veszélyeket és kockázatokat, saját befektetési stratégiájukat, valamint saját jogi, adózási és pénzügyi helyzetüket. A marketingközlemény maga nem képezheti a befektetési döntések egyetlen alapját.

A befektetőnek a befektetés alkalmasságának megítélése szempontjából szükséges lehet saját felelősségre szakmai tanácsot kérnie, ideértve az adótanácsadást is, az elemzésben nevesített vagy ajánlott pénzügyi eszközökkel, egyéb befektetési eszközökkel, befektetési stratégiákkal kapcsolatban.

A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.

Felhívjuk figyelmét, hogy a jogszabályban rögzített szabad felhasználás eseteit kivéve kizárólag a K&H Értékpapír előzetes írásbeli engedélyével lehet a jelen marketingközlemény tartalmát rögzíteni, többszörözni, terjeszteni, mások számára hozzáférhetővé tenni, nyilvánosan előadni, sugárzással nyilvánossághoz közvetíteni vagy átdolgozni.

A jelen marketingközlemény nem a befektetéssel kapcsolatos kutatás függetlenségének előmozdítását célzó jogi követelményeknek megfelelően készült, nem érinti a befektetéssel kapcsolatos kutatás terjesztését megelőző kereskedésre vonatkozó tiltás.

A K&H Értékpapír jelen marketingközleményre is kiterjedő módon megfelelő belső eljárásokat dolgozott ki és működtet az összeférhetetlenségi esetek elkerülése, illetve közzététele érdekében. A jelen marketingközlemény készítésében részt vevő személyekre vonatkozó és a marketingközleménnyel kapcsolatos egyéb lényeges információkat a következő oldalon, a linkre kattintva talál: Anyagaink jellemzői, összeférhetetlenségi szabályok 

A 2023. december 31. előtti keltezésű tartalmakat eredetileg a KBC Securities Magyarországi Fióktelepe állította össze, és a KBC Equitas oldalán (www.kbcequitas.hu) voltak elérhetőek.

Mi folyik a devizapiacokon?

Beesett az euró a dollárral szemben

7 fontos hír ma reggel

K&H Értékpapír | 2024.11.22 08:38
Dollár, forint, arany, Alphabet