Meggyőző teljesítménnyel kezdték az évet a magyar blue chip részvények, így a BUX index is egymásra halmozza az újabb és újabb rekordszinteket, múlt héten már a 63 ezer pontos szint felett zárta a kereskedést az index. Az OTP, a Richter és a Magyar Telekom is kiemelkedő teljesítményt tudott felmutatni év elején, míg a Mol papírja lemaradó, egyelőre oldalazásban ragadt az árfolyam. Ma délelőtt nem kifejezetten erős a piaci hangulat Európában, így egyelőre a magyar piacon is kisebb mínuszok uralkodnak, de a hosszú távú emelkedő trend továbbra is sértetlen.
A weboldalon megjelenő tartalmakra az alábbi módon is feliratkozhat a WebTraderen keresztül:
Fiókom->Szolgáltatások->E-mail feliratkozások
Bővebb információ ezen a linken keresztül érhető el.
Lassan a 17000 forintos szinthez közelít az OTP árfolyama, múlt héten folytatta az emelkedést a bankpapír, ezzel pedig már látótávolságban van a korábbi történelmi csúcs is. A 17000 forintos szint persze ellenállást jelenthet a részvénynek, így ez a következő szint, amelyet érdemes lehet figyelni. A 15550 és 16000 forintos szint között lehet egy támaszzóna, amely egy lefordulás esetén megállíthatja az árfolyamot. Egyelőre erős emelkedő trend látszik a bankpapírnál, mindössze az RSI indikátor továbbra is túlvett értéke utalhat némi óvatosságra, de látható, hogy az elmúlt hetekben folyamatosan a túlvett zóna körül járt az indikátor, az árfolyam pedig tovább tudott emelkedni.
Fundamentális szempontból továbbra is a romániai leánybank esetleges eladása jelenthet további pozitívumot, a Bloomberg értesülései alapján pedig a héten tárgyalhat az OTP és a Banca Transilvania a lehetséges adásvételről.
Az OTP napi grafikonja (2024. 01. 15. 10:00)
Továbbra sem tudja áttörni a 2850 forintos szintet a Mol árfolyama, így továbbra is ellenállásként ez a szint áll az árfolyam előtt. A részvény mozgása meglehetősen beszűkült és az elmúlt hetekben oldalazás látható a mozgóátlagok környékén. Lefele a 2750 forintos szint jelenthet támaszt, de egyelőre nem látható az oldalazásból egy kitörés semelyik irányba. Felfele a 2940 körüli szint jelentene további ellenállást, lefele pedig a 2640 forintos szint támaszt.
Az azerbajdzsáni ACG mező a tavalyi évben 13 százalékkal kevesebb olajat termelt, mint a megelőző évben, ezt az azeri energia minisztérium közölte. A mezőben a Mol is részesedéssel rendelkezik. Az olajár viszont nem mutat nagy változékonyságot az elmúlt időszakban a Brent bár múlt héten elérte a 80 dolláros szintet, viszont a mai napon újra lefordulás látható, így az energiaszektor sem teljesít erősen.
A Mol napi grafikonja (2024. 01. 15. 10:00)
Jól kezdte az évet a Richter, így pedig sikeresen került a 9000 forintos szintek fölé a papír. Látható, hogy az elmúlt hónapokban többször is járt már 9000 felett a Richter, de tartósan nem tudott itt maradni, így az első cél a részvény számára ez lehet technikailag. A korábbi csúcsot jelentő 9400 forint egyelőre még kicsit távolabb van, de az előző héten is inkább ebbe az irányba indult a papír, és október eleje óta nem látott szinteken jár.
Technikailag az is erős pozitívum, hogy a két mozgóátlagát is sikeresen tudta pár hete-hónapja átvinni a Richter, közben az MACD egyelőre vételi szignál után van, az RSI pedig nem mutat még túlvettséget. Egyelőre tehát az látszik, hogy technikailag is jó formában van a részvény, a gyorsjelentésre pedig várni kell még pár hetet, az ezzel kapcsolatos bizonytalanságot tehát még korai lenne a piacnak áraznia. Összességében amíg a magyar piac is relatíve jó erőben van, addig a Richter is közelíthet a korábbi csúcsai felé, miközben az elemzői célárak a Bloomberg konszenzusa alapján ennél nagyobb potenciált is belelátnak a sztoriba.
A Richter napi grafikonja (2024. 01. 15. 10:30)
Egyelőre megállíthatatlanul tör felfelé a Magyar Telekom, így folytatja a tavalyi emelkedő trendjét a részvény, ezzel már év eleje óta is 9 százalék feletti pluszban áll az árfolyam. Ma is ki tud emelkedni egyelőre a blue chipek közül, így már a 750 forintos szinteket közelítené a papír, és újabb és újabb lokális csúcsokat érne el. A 800 forintos szintek képezhetnének lélektanilag is kiemelt ellenállásokat, utoljára 2010-ben tudott e felett tartózkodni a részvény. A gyors és nagyobb emelkedések következtében markánsabb támaszszintek egyelőre nem alakultak ki, még az 590-600 forint körüli zónát érdemes megemlíteni, itt egy kisebb visszatesztelést követően tudott nagyobb ralinak indulni a papír. Egyébként a Telekom erejét mutatja, hogy utoljára tavaly júniusban zárt negatív hónapot az árfolyam, azóta minden havi hozama pozitív eredményeket hozott.
Ami némi óvatosságra intheti a befektetőket, hogy már a havi grafikonon túlvettséget mutat az RSI, habár egyelőre nem látni törést a pozitív momentumban, így a kedvező piaci környezet további támogatást nyújthatna hosszabb távon is. A befektetők a Telekom bejelentésére is várhatnak, ahol kiderülhet, hogy mekkora mértékű áremelést tervez idén eszközölni a társaság. Pénteken közzétette a KSH a friss decemberi inflációs számokat, amely így 17,6 százalékos éves átlagos inflációt jelentett a tavalyi évre vonatkozóan. Kérdéses, hogy ennek megfelelő mértékű emelést hajt végre-e a Telekom, vagy akár a versenytárs Vodafone-hoz hasonlóan valamelyest kisebb mértékű áremelés mellett teszik-e le voksukat a cégnél.
A negyedéves jelentés közzétételére egy kicsit még azért várni kell, hiszen csak február 22-én teszi közzé a társaság a negyedik negyedéves eredményeit. Itt kiderül, mekkora profittal tudta zárni az évet a társaság, illetve ez mekkora osztalék kifizetést jelenthet a befektetők számára. Az elemzők egyébként igencsak optimisták változatlanul a Telekom kapcsán, hiszen a konszenzusos célár 877 forint a Bloomberg adatai alapján, emellett csak vételi ajánlásokat lehet megfigyelni.
A Magyar Telekom havi grafikonja (2024. 01. 15. 10:45)
Opus
Az Opus részvénye nem mutat sok erőt ma délelőtt, viszont az elmúlt egy hét mozgásait figyelve kedvezőbb képet kaphatunk. Az utóbbi napokban ugyanis nagyobb lendületet vett a magyar holding árfolyama, közel 6 százalékot emelkedett egy hét alatt. Így már a 400 forintos szinteket is átlépte az árfolyam, sőt, a tavaly augusztusi csúcsok óta nem járt ilyen magas szinteken a részvény. A következő ellenállási zóna tehát már 430 forint környékén mutatkozik, ahonnan még a tavalyi ralit követően fordult le az árfolyam. A korábbi támaszszintek tartják magukat, így elsősorban az 50 napos mozgóátlagot nyújthat érdemi védelmet, de a következő napokban a 400 forintos lélektani határt is érdemes figyelni, felette tud-e maradni az árfolyam.
Az Opus napi grafikonja (2024. 01. 15. 10:30)
jogi nyilatkozat
A fenti marketingközleményt a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze. A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A marketingközleményben szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A pénzügyi eszközök értéke, ára vagy a belőlük származó jövedelem változhat, illetve az árfolyamváltozások ezeket befolyásolhatják. Ezen változások következtében a pénzügyi eszközökbe történő befektetés értéke csökkenhet. A múltbeli hozamok nem jelentenek garanciát a jövőbeli teljesítményre. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A marketingközleményben szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.
Amennyiben a marketingközleményben a K&H Értékpapír további marketingközleményein alapuló ajánlások szerepelnek, azok soha nem értelmezhetők a kapcsolódó marketingközleményben foglalt iránymutatások nélkül.
A Patria Finance, a.s.-szel való együttműködés keretében létrejött, több szerzőt feltüntető marketingközlemények esetében az eredeti, cseh nyelvű marketingközlemény szerzője a Patria Finance, a.s. megjelölt munkavállalója, a magyar nyelvű fordítást, illetve a lektorálást pedig a K&H Értékpapír munkavállalója végzi, így az érintett marketingközlemény tartalma lényegében megegyezik az eredeti cseh nyelvű marketingközleménnyel.
A K&H Értékpapír semmilyen módon nem garantálja, hogy a marketingközleményben említett pénzügyi instrumentumok megfelelnek az Ön igényeinek. A K&H Értékpapír a jogszabályoknak megfelelően elvégzi az értékesített termékek célpiaci vizsgálatát. A vizsgálat keretében értékeli a termékek jellemzőit, valamint az ügyfelekről rendelkezésére álló – befektetővédelmi kérdőív kitöltése révén megszerzett - információkat. Weboldalunk látogatói az anyagainkban feltüntetett pénzügyi instrumentumok tekintetében az azokban megjelölt célpiacon kívülre is eshetnek.
A K&H Értékpapír jelen marketingközlemény útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, így a marketingközleményben szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.
A marketingközleményben említett pénzügyi eszközök, illetve befektetési stratégiák nem alkalmasak minden befektető számára. Az abban szereplő vélemények és ajánlások nem veszik figyelembe az egyes ügyfelek egyéni helyzetét és személyes körülményeit, pénzügyi helyzetét, ismereteit, tapasztalatait, céljait vagy igényeit, valamint nem hivatottak konkrét pénzügyi eszközöket vagy befektetési stratégiákat ajánlani az egyes befektetőknek. A marketingközlemény elsősorban olyan befektetők számára készült, akiktől elvárható, hogy befektetési döntéseiket saját maguk, önállóan hozzák meg és döntsenek a marketingközleménnyel érintett pénzügyi eszközökbe történő befektetés célszerűségéről, figyelembe véve különösen az árat, a lehetséges veszélyeket és kockázatokat, saját befektetési stratégiájukat, valamint saját jogi, adózási és pénzügyi helyzetüket. A marketingközlemény maga nem képezheti a befektetési döntések egyetlen alapját.
A befektetőnek a befektetés alkalmasságának megítélése szempontjából szükséges lehet saját felelősségre szakmai tanácsot kérnie, ideértve az adótanácsadást is, az elemzésben nevesített vagy ajánlott pénzügyi eszközökkel, egyéb befektetési eszközökkel, befektetési stratégiákkal kapcsolatban.
A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.
Felhívjuk figyelmét, hogy a jogszabályban rögzített szabad felhasználás eseteit kivéve kizárólag a K&H Értékpapír előzetes írásbeli engedélyével lehet a jelen marketingközlemény tartalmát rögzíteni, többszörözni, terjeszteni, mások számára hozzáférhetővé tenni, nyilvánosan előadni, sugárzással nyilvánossághoz közvetíteni vagy átdolgozni.
A jelen marketingközlemény nem a befektetéssel kapcsolatos kutatás függetlenségének előmozdítását célzó jogi követelményeknek megfelelően készült, nem érinti a befektetéssel kapcsolatos kutatás terjesztését megelőző kereskedésre vonatkozó tiltás.
A K&H Értékpapír jelen marketingközleményre is kiterjedő módon megfelelő belső eljárásokat dolgozott ki és működtet az összeférhetetlenségi esetek elkerülése, illetve közzététele érdekében. A jelen marketingközlemény készítésében részt vevő személyekre vonatkozó és a marketingközleménnyel kapcsolatos egyéb lényeges információkat a következő oldalon, a linkre kattintva talál: Anyagaink jellemzői, összeférhetetlenségi szabályok
A 2023. december 31. előtti keltezésű tartalmakat eredetileg a KBC Securities Magyarországi Fióktelepe állította össze, és a KBC Equitas oldalán (www.kbcequitas.hu) voltak elérhetőek.