Folytatja emelkedő trendjét a BUX, a délelőtti kereskedés során már a 80 ezer pontos szintet is érintette az index árfolyama, az elmúlt napokkal szemben ma pont az OTP mutat némi gyengélkedést, míg a többi blue chip meggyőzőbb teljesítményt produkál. Az idei évben a többi papírhoz képest lemaradó Mol teljesít ma délelőtt erősen, de a Richter és a Telekom is emelkedést mutatott eddig. A hét második felében egyébként az amerikai piaczárás kisebb volatilitást eredményezhet a piacokon, így ez akár a magyar tőzsdére is kihatással lehet majd.
Mozgalmas héten van túl az OTP részvénye, de összeségében még így is az emelkedő trend folytatását lehet kiemelni. A hetet még 21 ezer forint környékén kezdte a papír, de mostanra már a 22 ezer forintos szintet is egyre inkább közelíti az árfolyam. Ugyan az orosz-ukrán konfliktushoz kapcsolódó eszkalációs hírekre nagyobb volatilitással reagált az OTP árfolyama, de gyorsan sikerült az emelkedő pályára visszaállnia a részvénynek. A múlt héten megjelent Magyar Közlönyből kiderült, hogy a bankadó meghosszabbításra került a 2025-ös évre, változatlan feltételek mellett, mint a korábbi években, tehát például az állampapír vásárlásokkal csökkenthető a mértéke.
Látható, hogy a bankcsoport igen erős mutatókkal rendelkezik, a profitabilitás mellett a tőkemegfelelési mutatók is stabilan magas szinteken maradtak a harmadik negyedévben is, míg a részvény értékeltsége továbbra sem magas az európai bankszektoron belül. Ezt egyébként a folyamatosan növekvő elemzői célárak is alátámasztják, a múlt hét során az Autonomous Research elemzője emelte meg 27 198 forintra az OTP célárát, ezzel együtt a konszenzus már 21 870 forintos célárat mutat.
Az OTP napi grafikonja (2024. 11. 25. 11:30)
A kedvező nemzetközi hangulat a Mol árfolyamán is pozitív hatásokat eredményezett, így a részvény 2700 forint körül jár, amely az utóbbi időben kiemelt ellenállásként üzemelt. Pozitívum, hogy az 50 napos mozgóátlagot át tudta törni nemrég a papír, ezt követően próbált új lendületet venni az olajpapír. Kiemelt akadályt még a 200 napos mozgóátlag képezhetne idővel, emellett az indikátorok sem jeleznek túlvettséget egyelőre. A múlt hét során egyébként a Magyar Közlönyben megjelent, miszerint jövőre is maradhatnak a különadók a Mol esetében, ugyan némileg változhat az adó összetétele, de érdemi változást ez nem jelent a Mol számára.
A Mol napi grafikonja (2024. 11. 25. 11:15)
Nem találta az irányt a Richter részvénye a múlt héten, kedden még egy nagyobb leszúrást is láthattunk a grafikonon, amit egy gyors visszapattanás követett. Ugyanakkor az 50 napos mozgóátlagot ezt követően sem tudta átvinni az árfolyam, így ez egyelőre bekorlátolja a részvény teljesítményét. Közben az EURHUF és USDHUF devizapárok emelkedése kedvező lehet a Richter exportbevételeire nézve, hiszen például a Vraylar-szabadalom után befolyó jogdíjakat dollárban kapja az AbbVie-től a cég. A múlt héten egyébként az HSBC elemzője 11 ezer forintra emelte célárát, de a tartási ajánláson nem változatott. A konszenzusos célár ennek köszönhetően 12 320 forintra növekedett, ami közel 15 százalékos felértékelődési potenciált jelent a Richter esetében.
A Richter napi grafikonja (2024. 11. 25. 11:30)
A múlt heti kormányrendelet alapján jövőre kivezetésre kerül a távközlési pótadó, amely éves szinten 30-35 milliárd forintos hatást jelent a cég számára, habár ez nem új hír, már többször is jelezte a kormány, hogy jövőre kivezetésre fog kerülni az adó. Egyébként a részvény is erőteljes emelkedést mutatott az elmúlt hetekben, hiszen az 50 napos mozgóátlag áttörését követően újult lendületet kapott a papír, így már az 1200 forintos szintek fölé tudott emelkedni. A gyorsjelentés is jól sikerült, az erős eredménytermelés pedig a következő osztalékfizetés kapcsán is fontos lehet a befektetők számára.
A Magyar Telekom napi grafikonja (2024. 11. 25. 11:15)
Opus
Gyengébb hetet zárt az Opus részvénye előző héten, már a hétfői kereskedés is gyengébben alakult, de a hét későbbi felében sem láthattunk érdemi javulást. Így mostanra már az 50 napos mozgóátlag szintjéig csökkent vissza az árfolyam, azt lehet tehát figyelni, hogy ez képes-e megfogni a lecsorgást. A következő támaszszint egyébként 497 forint környékén található csak, technikailag tehát fontos lenne, hogy a mozgóátlag felett maradjon az árfolyam. Egyébként november 12-e óta már nem végzett saját részvény-visszavásárlást a társaság, ez tehát nem támogatja már az árfolyamot.
Az Opus napi grafikonja (2024. 11. 25. 11:30)
jogi nyilatkozat
A fenti marketingközleményt a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze. A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A marketingközleményben szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A pénzügyi eszközök értéke, ára vagy a belőlük származó jövedelem változhat, illetve az árfolyamváltozások ezeket befolyásolhatják. Ezen változások következtében a pénzügyi eszközökbe történő befektetés értéke csökkenhet. A múltbeli hozamok nem jelentenek garanciát a jövőbeli teljesítményre. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A marketingközleményben szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.
Amennyiben a marketingközleményben a K&H Értékpapír további marketingközleményein alapuló ajánlások szerepelnek, azok soha nem értelmezhetők a kapcsolódó marketingközleményben foglalt iránymutatások nélkül.
A Patria Finance, a.s.-szel való együttműködés keretében létrejött, több szerzőt feltüntető marketingközlemények esetében az eredeti, cseh nyelvű marketingközlemény szerzője a Patria Finance, a.s. megjelölt munkavállalója, a magyar nyelvű fordítást, illetve a lektorálást pedig a K&H Értékpapír munkavállalója végzi, így az érintett marketingközlemény tartalma lényegében megegyezik az eredeti cseh nyelvű marketingközleménnyel.
A K&H Értékpapír semmilyen módon nem garantálja, hogy a marketingközleményben említett pénzügyi instrumentumok megfelelnek az Ön igényeinek. A K&H Értékpapír a jogszabályoknak megfelelően elvégzi az értékesített termékek célpiaci vizsgálatát. A vizsgálat keretében értékeli a termékek jellemzőit, valamint az ügyfelekről rendelkezésére álló – befektetővédelmi kérdőív kitöltése révén megszerzett - információkat. Weboldalunk látogatói az anyagainkban feltüntetett pénzügyi instrumentumok tekintetében az azokban megjelölt célpiacon kívülre is eshetnek.
A K&H Értékpapír jelen marketingközlemény útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, így a marketingközleményben szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.
A marketingközleményben említett pénzügyi eszközök, illetve befektetési stratégiák nem alkalmasak minden befektető számára. Az abban szereplő vélemények és ajánlások nem veszik figyelembe az egyes ügyfelek egyéni helyzetét és személyes körülményeit, pénzügyi helyzetét, ismereteit, tapasztalatait, céljait vagy igényeit, valamint nem hivatottak konkrét pénzügyi eszközöket vagy befektetési stratégiákat ajánlani az egyes befektetőknek. A marketingközlemény elsősorban olyan befektetők számára készült, akiktől elvárható, hogy befektetési döntéseiket saját maguk, önállóan hozzák meg és döntsenek a marketingközleménnyel érintett pénzügyi eszközökbe történő befektetés célszerűségéről, figyelembe véve különösen az árat, a lehetséges veszélyeket és kockázatokat, saját befektetési stratégiájukat, valamint saját jogi, adózási és pénzügyi helyzetüket. A marketingközlemény maga nem képezheti a befektetési döntések egyetlen alapját.
A befektetőnek a befektetés alkalmasságának megítélése szempontjából szükséges lehet saját felelősségre szakmai tanácsot kérnie, ideértve az adótanácsadást is, az elemzésben nevesített vagy ajánlott pénzügyi eszközökkel, egyéb befektetési eszközökkel, befektetési stratégiákkal kapcsolatban.
A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.
Felhívjuk figyelmét, hogy a jogszabályban rögzített szabad felhasználás eseteit kivéve kizárólag a K&H Értékpapír előzetes írásbeli engedélyével lehet a jelen marketingközlemény tartalmát rögzíteni, többszörözni, terjeszteni, mások számára hozzáférhetővé tenni, nyilvánosan előadni, sugárzással nyilvánossághoz közvetíteni vagy átdolgozni.
A jelen marketingközlemény nem a befektetéssel kapcsolatos kutatás függetlenségének előmozdítását célzó jogi követelményeknek megfelelően készült, nem érinti a befektetéssel kapcsolatos kutatás terjesztését megelőző kereskedésre vonatkozó tiltás.
A K&H Értékpapír jelen marketingközleményre is kiterjedő módon megfelelő belső eljárásokat dolgozott ki és működtet az összeférhetetlenségi esetek elkerülése, illetve közzététele érdekében. A jelen marketingközlemény készítésében részt vevő személyekre vonatkozó és a marketingközleménnyel kapcsolatos egyéb lényeges információkat a következő oldalon, a linkre kattintva talál: Anyagaink jellemzői, összeférhetetlenségi szabályok
A 2023. december 31. előtti keltezésű tartalmakat eredetileg a KBC Securities Magyarországi Fióktelepe állította össze, és a KBC Equitas oldalán (www.kbcequitas.hu) voltak elérhetőek.