Minimális elmozdulások jellemezték a múlt heti kereskedést a magyar piacon, egyelőre tehát nem vehető ki egyértelmű irány a blue chipek árfolyamában. A bizonytalanságot nem segítette az sem, hogy az előző hét során nem érkeztek hazai makroadatok, de a nemzetközi piacok nagyobb volatilitása sem tudta kimozdítani a magyar piacot. Az OTP árfolyama egyelőre 18 600 forint környékén ragadt be, de a Telekom árfolyama is folytatta oldalazását 1020-1030 forint környékén. A Richter részvénye az új csúcs kijelölésén dolgozik továbbra is, míg a Mol árfolyama 2600 forint felett tudott stabilizálódni.
Nem mozdult el jelentősen az OTP árfolyama, így a technikai kép gyakorlatilag változatlan a bankrészvénynél. A részvényárfolyam nem tudja áttörni a korábbi csúcs szintjét, de nagyobb korrekció sem alakult ki, a mozgóátlagok továbbra is támaszt jelenthetnek. Az augusztus eleji visszaesést szinte teljes mértékben ledolgozta az árfolyam, most egyelőre alacsony volatilitás mellett az iránykeresés látható a grafikonon. A kormányzati bejelentéseknek a lakáshitel THM szintjével kapcsolatban nem volt jelentős hatásuk az árfolyamra.
Az OTP napi grafikonja (2024. 09. 23. 11:00)
Enyhe emelkedés látható a Mol grafikonján, de a csökkenő trendet még nem törte meg az árfolyam. A 2600 forint körüli mélypontról azonban már elmozdult az árfolyam, de a 2680 és a 2700 forintos szintek áttörésére van szükség ahhoz, hogy a csökkenő trend is megtörjön. Ezen felül a mozgóátlagok áttörése jelenthetne pozitív fordulatot.
Az azerbajdzsáni ACG-mező gázkészletek kitermelésére vonatkozó kereskedelmi megállapodást kötött a SOCAR és a BP vállalatokkal. Ennek értelmében a partnercégek számára lehetővé válik az ACG-mező gázkészleteinek feltárása és kitermelése is, ezzel kiegészítve a korábbi szerződést. A Mol 9,57 százalékos részesedéssel rendelkezik az ACG mezőben. A mező a Mol számára kiemelt jelentőségű, amelyből a nemzetközi szénhidrogén-termelés nagyobb része érkezik, ráadásul jelentős tartalékok mutatkoznak a gázkészletekben is. Várhatóan jövőre kezdődhet meg a kitermelés.
A Mol heti grafikonja (2024. 09. 23. 11:00)
Változatlanul az új csúcs kijelölésén dolgozik a Richter részvénye, végül a múlt hét során megközelítette, de nem érintette a 10 900 forintos szintet az árfolyam. Így egyelőre 10 800 forinton ragadt a papír, céges hír sem érkezett az utóbbi egy hétben, ami kimozdíthatta volna az árfolyamot. Az emelkedő trend viszont még nem tört meg, így, ha sikerülne a 10 900 forintos szinten is tovább jutnia az árfolyamnak, az további löketet adhatna a Richter papírjának. A forint az utóbbi napokban erősödő trendbe került, de az egy évvel ezelőtti szintekhez még mindig magasabb az EURHUF árfolyama, tehát az exportbevételek kapcsán még kitarthat a pozitív árfolyamhatás éves összehasonlításban.
A Richter napi grafikonja (2024. 09. 23. 10:30)
A Telekom napi grafikonjára tekintve hamar észrevehető, hogy nagy mozgolódás nem történt az elmúlt egy hét során. Változatlanul folytatja az oldalazást a papír a szűk sávban, egyrészt az 1036 forintos szint áttörését kéne elérnie előbb a papírnak, majd ezt követően vehetné célba az 50 napos mozgóátlagot a Telekom. Nyár eleje óta ugyan nem tud emelkedést produkálni az árfolyam, de az idei évi teljesítményre így sem érkezhet sok panasz, hiszen 50 százalékos emelkedésen van már túl, sőt osztalékkal együtt már 58 százalékos teljesítmény mutatkozik. Tehát a kisebb megtorpanást követően az erősödő fundamentumok hozhatnának fellendülést, így a következő negyedéves jelentésekre is érdemes várni, látható, hogy az 1000 forintos szintet azért nem tudja letörni egyelőre a papír, tehát támaszok tekintetében sem látni probléma jeleit.
A Magyar Telekom napi grafikonja (2024. 09. 23. 10:45)
Opus
Kitörő volt az Opus teljesítménye a múlt héten, az árfolyam pedig már a 490 forintos szintet is érintette a pénteki kereskedés során. Különösebb hír nem volt az árfolyammozgások mögött, de a forgalomban nagyobb ugrás volt csütörtökön majd pénteken. Ugyanis korábban volt még hír, hogy az FTSE indexekbe való bekerülés miatt az Opus részvényét több indexkövető alapnak is meg kell vennie, amelynek határideje szeptember 20-a, péntek volt. Már csütörtökön megkezdődhetett a felvásárlás, hiszen aznap közel 850 millió forintos forgalma volt az Opusnak, az átlagosnak nevezhető 100-300 milliós napi forgalomhoz képest. Majd pénteken már a 6 milliárd forintot is elérte az Opus forgalma, a határidő napján tehát jelentősen megugrott a részvény forgalma, magasabb árfolyamot eredményezve.
Nagyobb intézményi vételekre tehát már nem érdemes számítani, de októbertől, a jelentést követően újból kezdetét veheti a saját részvények visszavásárlása. Az Opus egyébként jövő héten, szeptember 30-án teszi közzé negyedéves gyorsjelentését. A technikai kép alapján nem mutatkoznak rövid távon egyértelmű ellenállási zónák, bár kérdéses, hogy fenn tudja-e tartani az eddigi emelkedő trendet az árfolyam az intézményi vásárlások hiányában. Így a továbbiakban az újabb támaszszintekre is fontos szerep hárulhat, immár a 450 forintos szintet is érdemes figyelni.
Az Opus napi grafikonja (2024. 09. 23. 10:30)
jogi nyilatkozat
A fenti marketingközleményt a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze. A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A marketingközleményben szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A pénzügyi eszközök értéke, ára vagy a belőlük származó jövedelem változhat, illetve az árfolyamváltozások ezeket befolyásolhatják. Ezen változások következtében a pénzügyi eszközökbe történő befektetés értéke csökkenhet. A múltbeli hozamok nem jelentenek garanciát a jövőbeli teljesítményre. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A marketingközleményben szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.
Amennyiben a marketingközleményben a K&H Értékpapír további marketingközleményein alapuló ajánlások szerepelnek, azok soha nem értelmezhetők a kapcsolódó marketingközleményben foglalt iránymutatások nélkül.
A Patria Finance, a.s.-szel való együttműködés keretében létrejött, több szerzőt feltüntető marketingközlemények esetében az eredeti, cseh nyelvű marketingközlemény szerzője a Patria Finance, a.s. megjelölt munkavállalója, a magyar nyelvű fordítást, illetve a lektorálást pedig a K&H Értékpapír munkavállalója végzi, így az érintett marketingközlemény tartalma lényegében megegyezik az eredeti cseh nyelvű marketingközleménnyel.
A K&H Értékpapír semmilyen módon nem garantálja, hogy a marketingközleményben említett pénzügyi instrumentumok megfelelnek az Ön igényeinek. A K&H Értékpapír a jogszabályoknak megfelelően elvégzi az értékesített termékek célpiaci vizsgálatát. A vizsgálat keretében értékeli a termékek jellemzőit, valamint az ügyfelekről rendelkezésére álló – befektetővédelmi kérdőív kitöltése révén megszerzett - információkat. Weboldalunk látogatói az anyagainkban feltüntetett pénzügyi instrumentumok tekintetében az azokban megjelölt célpiacon kívülre is eshetnek.
A K&H Értékpapír jelen marketingközlemény útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, így a marketingközleményben szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.
A marketingközleményben említett pénzügyi eszközök, illetve befektetési stratégiák nem alkalmasak minden befektető számára. Az abban szereplő vélemények és ajánlások nem veszik figyelembe az egyes ügyfelek egyéni helyzetét és személyes körülményeit, pénzügyi helyzetét, ismereteit, tapasztalatait, céljait vagy igényeit, valamint nem hivatottak konkrét pénzügyi eszközöket vagy befektetési stratégiákat ajánlani az egyes befektetőknek. A marketingközlemény elsősorban olyan befektetők számára készült, akiktől elvárható, hogy befektetési döntéseiket saját maguk, önállóan hozzák meg és döntsenek a marketingközleménnyel érintett pénzügyi eszközökbe történő befektetés célszerűségéről, figyelembe véve különösen az árat, a lehetséges veszélyeket és kockázatokat, saját befektetési stratégiájukat, valamint saját jogi, adózási és pénzügyi helyzetüket. A marketingközlemény maga nem képezheti a befektetési döntések egyetlen alapját.
A befektetőnek a befektetés alkalmasságának megítélése szempontjából szükséges lehet saját felelősségre szakmai tanácsot kérnie, ideértve az adótanácsadást is, az elemzésben nevesített vagy ajánlott pénzügyi eszközökkel, egyéb befektetési eszközökkel, befektetési stratégiákkal kapcsolatban.
A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.
Felhívjuk figyelmét, hogy a jogszabályban rögzített szabad felhasználás eseteit kivéve kizárólag a K&H Értékpapír előzetes írásbeli engedélyével lehet a jelen marketingközlemény tartalmát rögzíteni, többszörözni, terjeszteni, mások számára hozzáférhetővé tenni, nyilvánosan előadni, sugárzással nyilvánossághoz közvetíteni vagy átdolgozni.
A jelen marketingközlemény nem a befektetéssel kapcsolatos kutatás függetlenségének előmozdítását célzó jogi követelményeknek megfelelően készült, nem érinti a befektetéssel kapcsolatos kutatás terjesztését megelőző kereskedésre vonatkozó tiltás.
A K&H Értékpapír jelen marketingközleményre is kiterjedő módon megfelelő belső eljárásokat dolgozott ki és működtet az összeférhetetlenségi esetek elkerülése, illetve közzététele érdekében. A jelen marketingközlemény készítésében részt vevő személyekre vonatkozó és a marketingközleménnyel kapcsolatos egyéb lényeges információkat a következő oldalon, a linkre kattintva talál: Anyagaink jellemzői, összeférhetetlenségi szabályok
A 2023. december 31. előtti keltezésű tartalmakat eredetileg a KBC Securities Magyarországi Fióktelepe állította össze, és a KBC Equitas oldalán (www.kbcequitas.hu) voltak elérhetőek.