A gyengébb múlt heti teljesítményeket követően próbálnak javítani az európai piacok, így a BUX is kisebb pluszba került ma délelőtt. A blue chipek közül az OTP tud egyelőre erőt mutatni, míg a Mol, a Richter és a Telekom is inkább stagnálás, esetleg kisebb gyengeség jeleit produkálja egyelőre. A befektetők új impulzusra várhatnak, a BUX 70 ezer pontos áttörését követően visszacsorgott valamelyest, egyelőre nem tudott nagy lendületet venni innen a magyar tőzsdeindex.
A weboldalon megjelenő tartalmakra az alábbi módon is feliratkozhat a WebTraderen keresztül:
Fiókom->Szolgáltatások->E-mail feliratkozások
Bővebb információ ezen a linken keresztül érhető el.
Az elmúlt napokban leginkább oldalazást mutat az OTP árfolyama az 50 napos mozgóátlag alatt, amelyet továbbra sem sikerült áttörnie. A 17200 forint körüli szint támaszt jelenthet az árfolyamnak, és egyelőre úgy tűnik, hogy a korábbi korrekció egy oldalazó mozgásba válthat át. A rövid távú trendfordulóhoz az 50 napos mozgóátlagot kellene áttörnie az árfolyamnak, akkor újra kilátásba kerülhetne a korábbi csúcspont. A 17000 körüli szintek esetleges letörésével viszont akár a 200 napos mozgóátlag környékéig is folytatódhatna egy korrekció.
Múlt héten a PKO 16095 forintról 18917 forintra módosította az OTP-re vonatkozó célárát, ezzel a konszenzus 21300 fölé módosult. A részvényre tehát továbbra is optimista a piac, viszont rövid távon az európai piacok, illetve más bankrészvények visszaesése is hathatott az OTP árfolyamára.
Az OTP napi grafikonja (2024. 06. 17. 11:00)
Az elmúlt három napban visszaesett a Mol árfolyama és nem sikerült áttörnie a részvénynek a 200 napos mozgóátlagot sem, így az osztalékszelvény leesése után maradt rés betöltése nem kezdődött el. Ezzel könnyen a 2800-2900 forintos sávban maradhat a részvény, és egyelőre oldalazás látható a Mol árfolyamában is. Támaszt így a 2800 forintos szint jelenthet, és a mozgóátlag, valamint a 2900 forintos szint lehet felfele ellenállás.
A Mol napi grafikonja (2024. 06. 17. 11:00)
Nyugodtabb hetet zárt a Richter, egyelőre nem tud elszakadni az árfolyam az 50 napos mozgóátlagától. Az elmúlt hetek volatilis időszaka után kisebb mozgásokat figyelhettünk meg a Richter kapcsán, így egyelőre a 9200-9400 forintos szintek között mozog az árfolyam. Múlt kedden még gyengébb napot zárt a Richter, viszont a 200 napos mozgóátlag láthatóan megakasztotta az árfolyam esését, tehát a következő hetekben az 50 napos mellett még a 200 napos mozgóátlag is fontos támaszt nyújthat a részvény számára.
Egyébként múlt héten jelentette be a Richter, hogy a Mithra eszközeinek felvásárlásáról szóló tárgyalások lezárultak, végül a tranzakció összege 175 millió euró, azaz közel 69 milliárd forint lett. A felvásárlás értelmében a Richterhez kerülnek az Estetra és Neuralis részvények 100 százaléka, emellett Mithra R&D egyes eszközei és licencjogai is. Az akvizícióval a Richter tovább bővítheti a nőgyógyászati üzletágát globálisan, ugyanis az estetrol kizárólagos jogainak megszerzése lehetővé teszi, hogy az Egyesült Államokban, Japánban és egyéb piacokon is elérje a kritikus tömeget a Richter nőgyógyászati jelenléte. A felvásárlásról szóló részletes közlemény a BÉT oldalán olvasható.
A Richter napi grafikonja (2024. 06. 17. 10:00)
Tovább folytatta múlt héten is az emelkedését a Telekom, ezzel zsinórban már 7 héten keresztül zárt pluszban a részvény, habár ma délelőtt nem mutat nagy erőt a részvény a piacon. Összességében azért nem lehetnek elégedetlenek a befektetők az elmúlt egy év teljesítményét látva, hiszen akár tökéletes egy évet zárhat júniusban a Telekom, mivel utoljára pont egy éve produkált mínuszos hónapot a papír. Az erő tehát megvan, a pozitív momentum kitarthat, az 1000 forintos szintek áttörése is új lendületet adott a részvénynek. Így érdemi támaszt a mozgóátlagok felett az 1000 forintos szint is képezhet, amelyet egyelőre nem tesztelt még vissza a részvény, egy gyengébb piaci környezetben azonban még segítséget nyújthatna.
A Magyar Telekom napi grafikonja (2024. 06. 17. 10:00)
Opus
Kitörő teljesítményt mutatott az elmúlt egy hét során az Opus, így több fontos ellenállást is könnyedén átugrott a részvény árfolyama, ezzel ma délelőtt már a tavalyi lokális csúcspontok közelébe erősödött vissza a papír. Még múlt hét hétfőn mutatott be egy nagyobb ugrást az árfolyam, miután sikerült az 50 napos mozgóátlagától eltávolodnia, így a napot végül több mint 5 százalékos pluszban zárta. A lendület ezt követően sem hagyott alább, a 426 forintos idei csúcsszintet is átlépte az Opus, így már a tavalyi csúcsszinteket tesztelheti a következő napokban az árfolyam. Tavaly a legmagasabb napközben jegyzett ár 437,5 forint volt, tehát az e körüli szintek még akadályt jelenthetnek. Az viszont kifejezetten kedvező, hogy csütörtökön már 429 forinton zárt a részvény, ami majdnem 5 éves rekordnak számít, tehát a további csúcsdöntéseket sem zárhatjuk már ki.
Múlt pénteken, piacnyitás előtt tette közzé első negyedéves eredményeit az Opus, és alapvetően elégedettek lehettek a részvényesek a látottakkal, tehát nem akadt meg a piaci emelkedés. Ugyan a bevételek éves szinten csökkenést mutattak a magyar gazdaság általános gyengélkedésével együtt, de profit téren már kedvezőbb eredményeket láthattunk. A bevételek közel 14 százalékkal estek vissza, de EBITDA soron már kisebb, 4 százalékos visszaesés volt megfigyelhető. Segíthette a cégcsoport profitabilitását, hogy jelentősebb felvásárlás nem történt az elmúlt egy évben, így a szinergiák kihasználásával javulhatott a termelékenység, amit a csökkenő működési kiadások is jeleznek. Emellett kedvező az is, hogy pénzügyi eredménysoron jelentős, 2,9 milliárd forintnyi profit keletkezett ez első negyedévben, aminek köszönhetően az adózott eredmény 11,2 milliárd forint volt, ez 3,6 százalékkal haladja meg a tavalyi első negyedéves profitot.
Az Opus napi grafikonja (2024. 06. 17. 10:00)
jogi nyilatkozat
A fenti marketingközleményt a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze. A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A marketingközleményben szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A pénzügyi eszközök értéke, ára vagy a belőlük származó jövedelem változhat, illetve az árfolyamváltozások ezeket befolyásolhatják. Ezen változások következtében a pénzügyi eszközökbe történő befektetés értéke csökkenhet. A múltbeli hozamok nem jelentenek garanciát a jövőbeli teljesítményre. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A marketingközleményben szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.
Amennyiben a marketingközleményben a K&H Értékpapír további marketingközleményein alapuló ajánlások szerepelnek, azok soha nem értelmezhetők a kapcsolódó marketingközleményben foglalt iránymutatások nélkül.
A Patria Finance, a.s.-szel való együttműködés keretében létrejött, több szerzőt feltüntető marketingközlemények esetében az eredeti, cseh nyelvű marketingközlemény szerzője a Patria Finance, a.s. megjelölt munkavállalója, a magyar nyelvű fordítást, illetve a lektorálást pedig a K&H Értékpapír munkavállalója végzi, így az érintett marketingközlemény tartalma lényegében megegyezik az eredeti cseh nyelvű marketingközleménnyel.
A K&H Értékpapír semmilyen módon nem garantálja, hogy a marketingközleményben említett pénzügyi instrumentumok megfelelnek az Ön igényeinek. A K&H Értékpapír a jogszabályoknak megfelelően elvégzi az értékesített termékek célpiaci vizsgálatát. A vizsgálat keretében értékeli a termékek jellemzőit, valamint az ügyfelekről rendelkezésére álló – befektetővédelmi kérdőív kitöltése révén megszerzett - információkat. Weboldalunk látogatói az anyagainkban feltüntetett pénzügyi instrumentumok tekintetében az azokban megjelölt célpiacon kívülre is eshetnek.
A K&H Értékpapír jelen marketingközlemény útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, így a marketingközleményben szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.
A marketingközleményben említett pénzügyi eszközök, illetve befektetési stratégiák nem alkalmasak minden befektető számára. Az abban szereplő vélemények és ajánlások nem veszik figyelembe az egyes ügyfelek egyéni helyzetét és személyes körülményeit, pénzügyi helyzetét, ismereteit, tapasztalatait, céljait vagy igényeit, valamint nem hivatottak konkrét pénzügyi eszközöket vagy befektetési stratégiákat ajánlani az egyes befektetőknek. A marketingközlemény elsősorban olyan befektetők számára készült, akiktől elvárható, hogy befektetési döntéseiket saját maguk, önállóan hozzák meg és döntsenek a marketingközleménnyel érintett pénzügyi eszközökbe történő befektetés célszerűségéről, figyelembe véve különösen az árat, a lehetséges veszélyeket és kockázatokat, saját befektetési stratégiájukat, valamint saját jogi, adózási és pénzügyi helyzetüket. A marketingközlemény maga nem képezheti a befektetési döntések egyetlen alapját.
A befektetőnek a befektetés alkalmasságának megítélése szempontjából szükséges lehet saját felelősségre szakmai tanácsot kérnie, ideértve az adótanácsadást is, az elemzésben nevesített vagy ajánlott pénzügyi eszközökkel, egyéb befektetési eszközökkel, befektetési stratégiákkal kapcsolatban.
A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.
Felhívjuk figyelmét, hogy a jogszabályban rögzített szabad felhasználás eseteit kivéve kizárólag a K&H Értékpapír előzetes írásbeli engedélyével lehet a jelen marketingközlemény tartalmát rögzíteni, többszörözni, terjeszteni, mások számára hozzáférhetővé tenni, nyilvánosan előadni, sugárzással nyilvánossághoz közvetíteni vagy átdolgozni.
A jelen marketingközlemény nem a befektetéssel kapcsolatos kutatás függetlenségének előmozdítását célzó jogi követelményeknek megfelelően készült, nem érinti a befektetéssel kapcsolatos kutatás terjesztését megelőző kereskedésre vonatkozó tiltás.
A K&H Értékpapír jelen marketingközleményre is kiterjedő módon megfelelő belső eljárásokat dolgozott ki és működtet az összeférhetetlenségi esetek elkerülése, illetve közzététele érdekében. A jelen marketingközlemény készítésében részt vevő személyekre vonatkozó és a marketingközleménnyel kapcsolatos egyéb lényeges információkat a következő oldalon, a linkre kattintva talál: Anyagaink jellemzői, összeférhetetlenségi szabályok
A 2023. december 31. előtti keltezésű tartalmakat eredetileg a KBC Securities Magyarországi Fióktelepe állította össze, és a KBC Equitas oldalán (www.kbcequitas.hu) voltak elérhetőek.