Nagy mozgás nem látszik a BUX indexnél, bár a múlt hét során új történelmi csúcsot tudott elérni az árfolyam, így továbbra is a 75 ezer pontos szint elérése lehet a rövidebb távú célja a magyar részvényindexnek. Egyelőre a blue chipek nem mutatnak nagy erőt ma délelőtt, még a Richter tud kiemelkedni a mezőnyből, de így is 1 százalék alatti plusz látható a gyógyszergyártó részvényénél is. Az Opus mai gyorsjelentése sem váltott ki nagy elmozdulást a grafikonon, habár az elmúlt hetekben így is felülteljesítő tudott lenni az Opus a piacon.
Kedvező volt a hangulat az európai piacokon, és a magyar tőzsde is jól teljesített az elmúlt héten, az OTP árfolyama pedig átlépte a 19 000 forintos szintet. A 18 900 és a 19 000 forintos szint így már támaszt jelenthet az árfolyamnak, ezt az ellenállást úgy tűnik, leküzdötte a részvény, így tovább folytatódhat az emelkedés. Múlt héten az egymást követő 3 emelkedő gyertya szintén megerősítő jelzés a trendet illetően. A mai napon mérsékelt teljesítménnyel kezdtek az európai tőzsdék, de így is fennmaradt az OTP-nél az erős technikai kép.
24 800 forintra emelte a Concorde az OTP-re vonatkozó célárát vételi ajánlás mellett. Az új célár a jelenlegi legmagasabb érvényben levő célár az OTP-re, ezzel pedig az átlagos célár 22 000 forint közelében van a Bloomberg konszenzusa alapján.
Az OTP napi grafikonja (2024. 09. 30. 10:30)
Ugyan áttörte a csökkenő trendet a Mol árfolyama, azonban még az erőteljes emelkedés nem alakult ki a részvénynél, és a mozgóátlagok szintjei is még ellenállást jelenthetnek az árfolyamnak. Az olajárakban bár látszódik visszaemelkedés, de ez kevésbé hatott pozitívan a Mol árfolyamára. A 2700 forint körüli ellenállást így mindenképpen át kellene törnie az árfolyamnak. Egy rövidtávú emelkedő trend azonban elindult, ez a trendvonal támogathatja az árfolyamot. Szintén igaz a Mol részvényére is, hogy alacsony volatilitás mellett indult a kereskedés ezen a héten is.
A Mol napi grafikonja (2024. 09. 30. 10:30)
Remek formában volt az előző héten a Richter, 11 ezer forint fölé tudott érni a papír, ráadásul sikeresen meg is tudta tartani ezt a szintet. Látható, hogy a magyar piacon sokat javult a hangulat, a 10 500-10 800 forint közötti oldalazás után pedig ismét lendületbe került a cég. Az export kapcsán látható a forint gyengébb szereplése is az utóbbi napokan, ez a céges számoknak alapvetően nem rossz hír, de a gyorsjelentésre még több hetet kell várni, rövid távon inkább az általános piaci hangulat alakíthatja a Richter árfolyamát is.
A Richter napi grafikonja (2024. 09. 30. 10:15)
Ugyan az 1040 forintos szinteket sikeresen áttörte a Telekom árfolyama a múlt hét során, de az 50 napos mozgóátlagtól egyelőre nem tud elszakadni a papír. Érdemi ellenállást még mindig az 1100 forintos szint képezhet, ennek áttörésével új lendületet vehetne a részvény, amely már hónapok óta oldalazást produkál a piacon, habár az első féléves meggyőző teljesítményt követően így sem érheti panasz a Telekomot. Az árfolyamot megmozgató hírek nem érkeztek az elmúlt időben, így majd a novemberi gyorsjelentés adhat újabb impulzust az év vége előtt még az árfolyamnak, emellett a nemzetközi piaci hangulat javulása a Telekom számára is pozitív hatásokat képezhet. Emellett a hozamkörnyezet mérséklődése is segítheti a részvény árazását, a stabil osztalékfizetési hajlandóság a befektetők számára is kedvező lehet, valamint az erősödő profitok egyre nagyobb osztalékot eredményezhetnek idővel.
A Magyar Telekom napi grafikonja (2024. 09. 30. 10:15)
Opus
Töretlen eddig az Opus árfolyamemelkedése, már a lélektani 500 forintos szintet is könnyedén átvitte a részvény. Tehát továbbra is fennáll az, hogy ellenállási zónákat már nem igazán lehet kijelölni a grafikonon, az árfolyam több mint 5 éves csúcson tartózkodik. A társaság ma reggel tette közzé első féléves gyorsjelentését, de a piaci reakció egyelőre visszafogottabb, oldalazással indult a hétfő délelőtt.
Az első félév bevételei ugyan 7,4 százalékkal csökkentek a tavalyi időszakhoz képest, de az már kedvező hír, hogy a költségek is érdemben tudtak csökkenteni. Az utóbbi 12 hónap során nem történt jelentős változás a csoport portfóliójában, így a szinergiák kihasználásával és a költségcsökkentéseknek köszönhetően a társaság működési költsége 9 százalékkal csökkent vissza. Így ez EBITDA soron már növekedést eredményezett az idei évben, az első féléves profit 13,3 százalékkal nőtt, míg adózott eredmény soron már 28 százalékos volt a javulás mértéke.
Az Opus napi grafikonja (2024. 09. 30. 10:15)
jogi nyilatkozat
A fenti marketingközleményt a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze. A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A marketingközleményben szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A pénzügyi eszközök értéke, ára vagy a belőlük származó jövedelem változhat, illetve az árfolyamváltozások ezeket befolyásolhatják. Ezen változások következtében a pénzügyi eszközökbe történő befektetés értéke csökkenhet. A múltbeli hozamok nem jelentenek garanciát a jövőbeli teljesítményre. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A marketingközleményben szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.
Amennyiben a marketingközleményben a K&H Értékpapír további marketingközleményein alapuló ajánlások szerepelnek, azok soha nem értelmezhetők a kapcsolódó marketingközleményben foglalt iránymutatások nélkül.
A Patria Finance, a.s.-szel való együttműködés keretében létrejött, több szerzőt feltüntető marketingközlemények esetében az eredeti, cseh nyelvű marketingközlemény szerzője a Patria Finance, a.s. megjelölt munkavállalója, a magyar nyelvű fordítást, illetve a lektorálást pedig a K&H Értékpapír munkavállalója végzi, így az érintett marketingközlemény tartalma lényegében megegyezik az eredeti cseh nyelvű marketingközleménnyel.
A K&H Értékpapír semmilyen módon nem garantálja, hogy a marketingközleményben említett pénzügyi instrumentumok megfelelnek az Ön igényeinek. A K&H Értékpapír a jogszabályoknak megfelelően elvégzi az értékesített termékek célpiaci vizsgálatát. A vizsgálat keretében értékeli a termékek jellemzőit, valamint az ügyfelekről rendelkezésére álló – befektetővédelmi kérdőív kitöltése révén megszerzett - információkat. Weboldalunk látogatói az anyagainkban feltüntetett pénzügyi instrumentumok tekintetében az azokban megjelölt célpiacon kívülre is eshetnek.
A K&H Értékpapír jelen marketingközlemény útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, így a marketingközleményben szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.
A marketingközleményben említett pénzügyi eszközök, illetve befektetési stratégiák nem alkalmasak minden befektető számára. Az abban szereplő vélemények és ajánlások nem veszik figyelembe az egyes ügyfelek egyéni helyzetét és személyes körülményeit, pénzügyi helyzetét, ismereteit, tapasztalatait, céljait vagy igényeit, valamint nem hivatottak konkrét pénzügyi eszközöket vagy befektetési stratégiákat ajánlani az egyes befektetőknek. A marketingközlemény elsősorban olyan befektetők számára készült, akiktől elvárható, hogy befektetési döntéseiket saját maguk, önállóan hozzák meg és döntsenek a marketingközleménnyel érintett pénzügyi eszközökbe történő befektetés célszerűségéről, figyelembe véve különösen az árat, a lehetséges veszélyeket és kockázatokat, saját befektetési stratégiájukat, valamint saját jogi, adózási és pénzügyi helyzetüket. A marketingközlemény maga nem képezheti a befektetési döntések egyetlen alapját.
A befektetőnek a befektetés alkalmasságának megítélése szempontjából szükséges lehet saját felelősségre szakmai tanácsot kérnie, ideértve az adótanácsadást is, az elemzésben nevesített vagy ajánlott pénzügyi eszközökkel, egyéb befektetési eszközökkel, befektetési stratégiákkal kapcsolatban.
A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.
Felhívjuk figyelmét, hogy a jogszabályban rögzített szabad felhasználás eseteit kivéve kizárólag a K&H Értékpapír előzetes írásbeli engedélyével lehet a jelen marketingközlemény tartalmát rögzíteni, többszörözni, terjeszteni, mások számára hozzáférhetővé tenni, nyilvánosan előadni, sugárzással nyilvánossághoz közvetíteni vagy átdolgozni.
A jelen marketingközlemény nem a befektetéssel kapcsolatos kutatás függetlenségének előmozdítását célzó jogi követelményeknek megfelelően készült, nem érinti a befektetéssel kapcsolatos kutatás terjesztését megelőző kereskedésre vonatkozó tiltás.
A K&H Értékpapír jelen marketingközleményre is kiterjedő módon megfelelő belső eljárásokat dolgozott ki és működtet az összeférhetetlenségi esetek elkerülése, illetve közzététele érdekében. A jelen marketingközlemény készítésében részt vevő személyekre vonatkozó és a marketingközleménnyel kapcsolatos egyéb lényeges információkat a következő oldalon, a linkre kattintva talál: Anyagaink jellemzői, összeférhetetlenségi szabályok
A 2023. december 31. előtti keltezésű tartalmakat eredetileg a KBC Securities Magyarországi Fióktelepe állította össze, és a KBC Equitas oldalán (www.kbcequitas.hu) voltak elérhetőek.