Javulni tudtak az előző héten az európai piacok, ezzel együtt itthon is kedvezőbb mozgások voltak láthatóak a hét későbbi felében. A BUX végül pluszban tudta zárni a hetet, a nagyobb mértékű hétfői leszúrás ellenére is. A blue chipek ezt a hetet már erősebben indították, így rendre javulás jelei mutatkoznak, de egy meglehetősen volatilis időszakon vagyunk túl, és a bizonytalanság egyelőre nem tűnt el teljes mértékben.
Mozgalmas hetet zárt az OTP részvénye, még a hétfői leszúrásnál 19 ezer forint alá is benézett egy pillanatra az árfolyam, amit viszont egy gyors visszapattanás követett. Az OTP esetében közvetlen hatásokról nem beszélhetünk a bevezetett amerikai vámok kapcsán, de a közvetett hatások akár a bankcsoport teljesítményére is kihatással lehetnek idővel. Emellett látni kell, hogy a globális piaci mozgások nagy hatással vannak az OTP piaci teljesítményére is, így leginkább az európai piacokkal mozog együtt a bankpapír. Kedvező, hogy az OTP részvénye aránylag gyorsan ledolgozta a hétfői esés mértékét, és már a 23 000-24 000 forint közötti szinteken mozog újra. Az 50 napos mozgóátlag viszont egyelőre akadályt képez a további javulás előtt, még csütörtökön fordult le innen az árfolyam.
A múlt héten fontos hír volt az OTP kapcsán, hogy a bankcsoport vezetősége kedden bejelentette, a Nemzetgazdasági Minisztérium korábbi felhívására reagálva lépéseket tesznek a bank a banki díjak csökkentése érdekében. Az OTP így vállalja, hogy több milliárd forint értékű kedvezmény határidejét meghosszabbítja, továbbá 2025 május 1. és 2026 április 30. között mintegy 2 milliárd forinttal csökkenti a lakossági ügyfelek banki költségeit. Az intézkedés hatása nem szignifikáns a bankcsoport egészére nézve, tekintve, hogy a magyar operáció az egy negyedét teszi ki az összprofitnak, valamint a 2 milliárd forintos bevételcsökkentés eltörpül a tavalyi évben elért 2634 milliárd forintos összbevételhez képest.
Az OTP napi grafikonja (2025. 04. 14. 10:30)
Hosszú ideje szélessávban folytatja oldalazó mozgását a Mol, amely rendre 3100 forint körül fordult le, bár kiemelendő, hogy az osztalékok leesése is szerepet játszik az érdemi visszaesésekben. Védelmet a 2600 forint körüli szint képezhet, míg az elmúlt években még a 2300-2400 forintos szintek képeztek támaszt a Mol számára. Ma délelőtt egyébként kisebb pluszban áll a Mol árfolyama, a gyengébb nemzetközi hangulat okozott kisebb-nagyobb kilengéseket az elmúlt időben, de az idei évben így is kisebb pluszban tartózkodik az árfolyam, így más európai olajcégekhez képest felülteljesítést mutat egyelőre.
Az energiapiacon is nagyobb visszaesések játszódtak le az elmúlt hetek során, hiszen a Brent árfolyama 60 dollár alá is leszúrt, de jelenleg is 65 dollár körül mozog az olajár, míg április elején 74 dolláros árfolyam mutatkozott. A gázárak tekintetében is látható a visszaesés, ez pedig a Mol fundamentumait érzékenyen érintheti, így egy gyengébb gazdasági környezet rombolhatja a profitabilitását a cégnek.
A Mol heti grafikonja (2025. 04. 14. 11:00)
Alapvetően jól tartja magát a Richter árfolyama az utóbbi napok turbulenciája mellett is, láthatóan a defenzívebb ágazatok szerepelnek egyelőre jól, a Richter pedig továbbra is 10 ezer forint felett jár. A trendvonal alapján azért így is látható a csökkenő trend, viszont napon belül jelentős fordulatot sikerült még bemutatni múlt héten hétfőn, vagyis nem sokat tartózkodott 10 ezer forint alatt a papír, ami így erős támaszt jelenthet.
A Richter napi grafikonja (2025. 04. 14. 11:00)
Hamar visszatalált az emelkedés útjára a Telekom, rövid időre 1400 forint alá is beesett a részvény árfolyama, azonban ezt követően új lendületet gyűjtve ismét az 50 napos mozgóátlag felett találta magát a papír. A kormánnyal sikerült egyezségre jutnia a cégnek, így bejelentették, hogy idén nem lépik meg a korábban bejelentett inflációkövető díjkorrekciót, emellett ígéretet tettek, hogy jövő év első félév végéig nem hajtanak végre egyoldalú áremeléseket. Korábban a befektetők ettől nagyobb mértékű árcsökkentéstől tarthattak, így a bizonytalanság ennek kapcsán eltűnt a Telekom körül, habár a nemzetközi hangulat akár befolyásolhatja a Telekom teljesítményét is, de kiemelendő, hogy gyengébb gazdasági környezetben is stabilitást nyújthat a távközlési szektor.
Érdemi ellenállást az 1760-1800 forintos zóna képezhet a részvény előtt, az emelkedésben egyébként az indikátorok is támogatást nyújthatnak, hiszen az RSI is mélyebb szintekről tudott fordulni, emellett az MACD is lassan beadhatja a vételi jelzését. Védelmet a 200 napos mozgóátlag jelenthetne lejjebb, ezt egyébként már több mint 2 éve nem érintette az árfolyam, feljebb még az 1400-1450 forint körüli tartomány biztosíthat támaszt a Telekom számára.
A Magyar Telekom napi grafikonja (2025. 04. 14. 11:00)
Opus
Előző héten tette közzé éves jelentését az Opus Global, melyet követően pluszos napot zárt, azonban pénteken visszacsúszott a bizonytalan hangulat hatására a részvény. A cégcsoport működési bevétele éves szinten 8 százalékkal 631 milliárd forintra csökkent, azonban költség soron és EBITDA-marzs tekintetében javítani tudott, így 5 milliárd forinttal növelni tudta az adózott eredményét, elérve a 48 milliárd forintot. A vállalat négy fő üzletága közül az ipari termelésben ért el nagyobb árbevétel-növekedést, míg a csökkenő energiaárak kiemelkedő EBITDA eredményt eredményeztek az energetikai szegmensben, ami biztosította, hogy a csoportszintű EBITDA minimálisan emelkedett az elmúlt évben. Technikailag az 50 és 200 napos mozgóátlag között ingadozik az árfolyam, 508-560 forintos sávban. A múlt heti nagy eladási hullám során az RSI túladottságot jelzett, az MACD indikátor pedig a fordulatponthoz közeledik.
Az Opus napi grafikonja (2025. 04. 14. 11:25)
jogi nyilatkozat
A fenti marketingközleményt a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze. A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A marketingközleményben szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A pénzügyi eszközök értéke, ára vagy a belőlük származó jövedelem változhat, illetve az árfolyamváltozások ezeket befolyásolhatják. Ezen változások következtében a pénzügyi eszközökbe történő befektetés értéke csökkenhet. A múltbeli hozamok nem jelentenek garanciát a jövőbeli teljesítményre. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A marketingközleményben szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.
Amennyiben a marketingközleményben a K&H Értékpapír további marketingközleményein alapuló ajánlások szerepelnek, azok soha nem értelmezhetők a kapcsolódó marketingközleményben foglalt iránymutatások nélkül.
A Patria Finance, a.s.-szel való együttműködés keretében létrejött, több szerzőt feltüntető marketingközlemények esetében az eredeti, cseh nyelvű marketingközlemény szerzője a Patria Finance, a.s. megjelölt munkavállalója, a magyar nyelvű fordítást, illetve a lektorálást pedig a K&H Értékpapír munkavállalója végzi, így az érintett marketingközlemény tartalma lényegében megegyezik az eredeti cseh nyelvű marketingközleménnyel.
A K&H Értékpapír semmilyen módon nem garantálja, hogy a marketingközleményben említett pénzügyi instrumentumok megfelelnek az Ön igényeinek. A K&H Értékpapír a jogszabályoknak megfelelően elvégzi az értékesített termékek célpiaci vizsgálatát. A vizsgálat keretében értékeli a termékek jellemzőit, valamint az ügyfelekről rendelkezésére álló – befektetővédelmi kérdőív kitöltése révén megszerzett - információkat. Weboldalunk látogatói az anyagainkban feltüntetett pénzügyi instrumentumok tekintetében az azokban megjelölt célpiacon kívülre is eshetnek.
A K&H Értékpapír jelen marketingközlemény útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, így a marketingközleményben szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.
A marketingközleményben említett pénzügyi eszközök, illetve befektetési stratégiák nem alkalmasak minden befektető számára. Az abban szereplő vélemények és ajánlások nem veszik figyelembe az egyes ügyfelek egyéni helyzetét és személyes körülményeit, pénzügyi helyzetét, ismereteit, tapasztalatait, céljait vagy igényeit, valamint nem hivatottak konkrét pénzügyi eszközöket vagy befektetési stratégiákat ajánlani az egyes befektetőknek. A marketingközlemény elsősorban olyan befektetők számára készült, akiktől elvárható, hogy befektetési döntéseiket saját maguk, önállóan hozzák meg és döntsenek a marketingközleménnyel érintett pénzügyi eszközökbe történő befektetés célszerűségéről, figyelembe véve különösen az árat, a lehetséges veszélyeket és kockázatokat, saját befektetési stratégiájukat, valamint saját jogi, adózási és pénzügyi helyzetüket. A marketingközlemény maga nem képezheti a befektetési döntések egyetlen alapját.
A befektetőnek a befektetés alkalmasságának megítélése szempontjából szükséges lehet saját felelősségre szakmai tanácsot kérnie, ideértve az adótanácsadást is, a marketingközleményben nevesített pénzügyi eszközökkel, egyéb befektetési eszközökkel, befektetési stratégiákkal kapcsolatban.
A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.
Felhívjuk figyelmét, hogy a jogszabályban rögzített szabad felhasználás eseteit kivéve kizárólag a K&H Értékpapír előzetes írásbeli engedélyével lehet a jelen marketingközlemény tartalmát rögzíteni, többszörözni, terjeszteni, mások számára hozzáférhetővé tenni, nyilvánosan előadni, sugárzással nyilvánossághoz közvetíteni vagy átdolgozni.
A jelen marketingközlemény nem a befektetéssel kapcsolatos kutatás függetlenségének előmozdítását célzó jogi követelményeknek megfelelően készült, nem érinti a befektetéssel kapcsolatos kutatás terjesztését megelőző kereskedésre vonatkozó tiltás.
A K&H Értékpapír jelen marketingközleményre is kiterjedő módon megfelelő belső eljárásokat dolgozott ki és működtet az összeférhetetlenségi esetek elkerülése, illetve közzététele érdekében. A jelen marketingközlemény készítésében részt vevő személyekre vonatkozó és a marketingközleménnyel kapcsolatos egyéb lényeges információkat a következő oldalon, a linkre kattintva talál: Anyagaink jellemzői, összeférhetetlenségi szabályok
A 2023. december 31. előtti keltezésű tartalmakat eredetileg a KBC Securities Magyarországi Fióktelepe állította össze, és a KBC Equitas oldalán (www.kbcequitas.hu) voltak elérhetőek.