Hatalmas mozgásoknak nem lehetünk tanúi az európai piacokon, és ez alól a hazai tőzsde sem kivétel, így a magyar blue chipek is inkább stagnálás jeleit mutatják. A befektetők a hamarosan érkező gyorsjelentésekre várhatnak, most pénteken a Mol, valamint a Richter teszi közzé a friss eredményeit, míg a jövő héten a Telekom, majd az OTP számaira figyelhetünk.

OTP

A 13000 forintos szint elérése után egy kisebb pihenőt tartott az OTP árfolyama, de jelentősebb korrekció nem bontakozott ki a részvénynél, a mai napon pedig enyhe pluszban is tartózkodik az árfolyam. Az utóbbi időben már túlvetté vált az indikátorok alapján a részvény, tehát egy kisebb megálló időszerű is volt.

Egyelőre azonban egy emelkedő trendcsatornában van a részvény, így a technikai kép továbbra is kedvezőnek mondható. Az OTP gyorsjelentése jövő héten érkezik, így esetleg nagyobb mozgásra a jelentés környékén lehet majd számítani. Az európai piacok a mai napon nem mutatnak nagy elmozdulást, és a pénzügyi szektor is inkább stagnálást mutat, így ebben a környezetben nem meglepő az OTP mérsékelt elmozdulása sem, a piaci hangulatban azonban nem látszik nagy pesszimizmus.

Az Erste Group második negyedéves gyorsjelentéséből szintén az olvasható ki, hogy a régióban a makrokörnyezet azért a vártnál kedvezőbben alakulhat a régiós bankok számára. Természetesen az OTP kapcsán egyedi kockázatokról is lehet beszélni Ukrajna és Oroszország esetében.

Az OTP napi grafikonja (2023. 07. 31. 11:00)

Mol

Az osztalékfizetés után a Mol árfolyama közel a 200 napos mozgóátlagig csökkent, ahonnan napon belül egy felpattanást lehetett látni, azonban a csökkenő trend megtörésére még nem került sor. Egyelőre a mai napon inkább oldalazás látható az árfolyamban, mindenesetre a 200 napos mozgóátlag, mint támasz, még kitart. Amennyiben felfele tudna indulni az árfolyam az osztalékfizetés után hagyott rés alja, valamint az 50 napos mozgóátlag jelenthetne ellenállást az árfolyamnak.

Péntek hajnalban érkezik a Mol gyorsjelentése, amelyre kiemelten figyelhetnek a befektetők. Az alacsonyabb nyersanyagárak, illetve a mostanra láthatóan szűkülő Brent-Ural spread is negatív hatást jelenthetett a második negyedévben. Az európai szektortársak már közzétették a negyedéves gyorsjelentéseiket, amelyekben jelentősebb visszaeséseket lehetett látni a tavalyi évhez képest a profitban.

A Mol napi grafikonja (2023. 07. 31. 11:00)

Richter

A héten esedékes majd a Richter második negyedéves gyorsjelentése, pénteken nyitás előtt érkeznek a számok. A piacon vélhetően erre várhatnak majd a befektetők, az árfolyam mozgásából is lehet erre következtetni. Az elmúlt napokban nagy mozgásra nem került sor, javarészt 8700 és 8900 forint között mozgott a papír. Látni kell, hogy technikailag a 9000 forintos szintek továbbra is ellenállást képezhetnek, de kicsivel feljebb a korábbi lokális és történelmi csúcsok sincsenek messze. Ugyanakkor párhuzamosan a forint árfolyama inkább gyengélkedést mutat, amivel a javarészt exportáló Richternek kedvező hír lehet. Vélhetően a következő napokban is inkább a nemzetközi hangulat alakulása lehet fontos, miközben a közelgő jelentés előtt már ki is várhatnak a befektetők.

A Richter napi grafikonja (2023. 07. 31. 10:30)

Magyar Telekom

Jól tartja magát a Telekom, a 400-404 forintos szintek kellő támaszt tudtak nyújtani, így az utóbbi időben ismét elindult felfelé az árfolyam, így már 420 forint felett jár a részvény. Fontosabb ellenállást továbbra is a 438 forint körüli szint képezhet, ennek áttörése új teret nyithatna az árfolyam előtt, hiszen utoljára 2020-ban tudott ennél is magasabb szinteken mozogni a papír. Tehát látható, hogy egy rövidebb korrekciós időszakot tudott megtörni a Telekom, ezzel újból emelkedő trendbe állhatna a következő hónapokban is akár.

Év eleje óta közel 25 százalékos pluszban áll a Telekom, ráadásul a részvényenként 30,6 forintos osztalékot is fizetett a társaság, így az idei teljesítményre nem sok panasz érheti a vállalatot. A fontosabb támaszvonalak továbbra is sértetlenek, a mozgóátlagok hosszabb távon is irányt mutathatnak, az 50 hetes átlag ismét emelkedő pályára állt már.

A gyorsjelentési szezon a magyar piacot sem kerüli el, a Magyar Telekom így jövő szerdán piaczárást követően teszi közzé a negyedéves számait, ez pedig válthat még ki nagyobb mozgást a piacon is. A cég bevételei várhatóan tovább javulhattak ebben az időszakban is, hiszen az inflációkövető díjemelkedés már teljes mértékben éreztetheti hatását, így mindenképp érdemes lesz követni, milyen eredményekkel tudta zárni ezt az időszakot a cég.

A Magyar Telekom heti grafikonja (2023. 07. 31. 11:00)

Opus

Megállíthatatlanul száguldott felfelé az elmúlt hetek során is az Opus árfolyama, ezzel már a 200 hetes mozgóátlagot is át tudta törni a részvény. Ezzel egyre inkább megtörni látszik a csökkenő trend, bár a 256 forint körüli szint okozhat még akadályt, ráadásul az indikátorok is bőven túlvettséget jeleznek a befektetők irányába. Ha sikerülne a mozgóátlag felett ragadnia a papírnak, az hosszabb távon is pozitív jelnek lenne tekinthető, bár ekkora menetelést követően nem lenne túl meglepő egy kisebb korrekciós időszak sem. Így érdemes figyelni a következő hetek mozgását is az Opus körül, a mai nap egyelőre nem tud nagy erőt kifejteni a résvény.

Az Opus heti grafikonja (2023. 07. 31. 11:00)

Tartalom lezárása:2023.07.31 11:40
Időtartam:Rövid táv (néhány hét)
Magyar blue chipek: Gyengébb kezdés a magyar piacon
KBC Equitas | 2023.07.24 12:29
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus
Magyar blue chipek: Új csúcsok fele
KBC Equitas | 2023.07.17 12:00
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus
Magyar blue chipek: Kissé lemaradó a hazai piac
KBC Equitas | 2023.07.10 11:46
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus
Magyar blue chipek: Kissé megakadt az emelkedés
KBC Equitas | 2023.07.03 11:17
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus
Magyar blue chipek: Elfogyott az erő a hazai piacon
KBC Equitas | 2023.06.26 11:35
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus
Magyar blue chipek: Bizonytalan hangulat a magyar tőzsdén
KBC Equitas | 2023.06.19 11:29
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus

jogi nyilatkozat

A fenti marketingközleményt a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze. A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A marketingközleményben szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A pénzügyi eszközök értéke, ára vagy a belőlük származó jövedelem változhat, illetve az árfolyamváltozások ezeket befolyásolhatják. Ezen változások következtében a pénzügyi eszközökbe történő befektetés értéke csökkenhet. A múltbeli hozamok nem jelentenek garanciát a jövőbeli teljesítményre. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A marketingközleményben szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.

Amennyiben a marketingközleményben a K&H Értékpapír további marketingközleményein alapuló ajánlások szerepelnek, azok soha nem értelmezhetők a kapcsolódó marketingközleményben foglalt iránymutatások nélkül.

A Patria Finance, a.s.-szel való együttműködés keretében létrejött, több szerzőt feltüntető marketingközlemények esetében az eredeti, cseh nyelvű marketingközlemény szerzője a Patria Finance, a.s. megjelölt munkavállalója, a magyar nyelvű fordítást, illetve a lektorálást pedig a K&H Értékpapír munkavállalója végzi, így az érintett marketingközlemény tartalma lényegében megegyezik az eredeti cseh nyelvű marketingközleménnyel.

A K&H Értékpapír semmilyen módon nem garantálja, hogy a marketingközleményben említett pénzügyi instrumentumok megfelelnek az Ön igényeinek. A K&H Értékpapír a jogszabályoknak megfelelően elvégzi az értékesített termékek célpiaci vizsgálatát. A vizsgálat keretében értékeli a termékek jellemzőit, valamint az ügyfelekről rendelkezésére álló – befektetővédelmi kérdőív kitöltése révén megszerzett - információkat. Weboldalunk látogatói az anyagainkban feltüntetett pénzügyi instrumentumok tekintetében az azokban megjelölt célpiacon kívülre is eshetnek.

A K&H Értékpapír jelen marketingközlemény útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, így a marketingközleményben szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.

A marketingközleményben említett pénzügyi eszközök, illetve befektetési stratégiák nem alkalmasak minden befektető számára. Az abban szereplő vélemények és ajánlások nem veszik figyelembe az egyes ügyfelek egyéni helyzetét és személyes körülményeit, pénzügyi helyzetét, ismereteit, tapasztalatait, céljait vagy igényeit, valamint nem hivatottak konkrét pénzügyi eszközöket vagy befektetési stratégiákat ajánlani az egyes befektetőknek. A marketingközlemény elsősorban olyan befektetők számára készült, akiktől elvárható, hogy befektetési döntéseiket saját maguk, önállóan hozzák meg és döntsenek a marketingközleménnyel érintett pénzügyi eszközökbe történő befektetés célszerűségéről, figyelembe véve különösen az árat, a lehetséges veszélyeket és kockázatokat, saját befektetési stratégiájukat, valamint saját jogi, adózási és pénzügyi helyzetüket. A marketingközlemény maga nem képezheti a befektetési döntések egyetlen alapját.

A befektetőnek a befektetés alkalmasságának megítélése szempontjából szükséges lehet saját felelősségre szakmai tanácsot kérnie, ideértve az adótanácsadást is, az elemzésben nevesített vagy ajánlott pénzügyi eszközökkel, egyéb befektetési eszközökkel, befektetési stratégiákkal kapcsolatban.

A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.

Felhívjuk figyelmét, hogy a jogszabályban rögzített szabad felhasználás eseteit kivéve kizárólag a K&H Értékpapír előzetes írásbeli engedélyével lehet a jelen marketingközlemény tartalmát rögzíteni, többszörözni, terjeszteni, mások számára hozzáférhetővé tenni, nyilvánosan előadni, sugárzással nyilvánossághoz közvetíteni vagy átdolgozni.

A jelen marketingközlemény nem a befektetéssel kapcsolatos kutatás függetlenségének előmozdítását célzó jogi követelményeknek megfelelően készült, nem érinti a befektetéssel kapcsolatos kutatás terjesztését megelőző kereskedésre vonatkozó tiltás.

A K&H Értékpapír jelen marketingközleményre is kiterjedő módon megfelelő belső eljárásokat dolgozott ki és működtet az összeférhetetlenségi esetek elkerülése, illetve közzététele érdekében. A jelen marketingközlemény készítésében részt vevő személyekre vonatkozó és a marketingközleménnyel kapcsolatos egyéb lényeges információkat a következő oldalon, a linkre kattintva talál: Anyagaink jellemzői, összeférhetetlenségi szabályok 

A 2023. december 31. előtti keltezésű tartalmakat eredetileg a KBC Securities Magyarországi Fióktelepe állította össze, és a KBC Equitas oldalán (www.kbcequitas.hu) voltak elérhetőek.

JP Morgan: Kitarthat az emelkedő trend?

Mohácsi Mihály | 2024.09.18 15:46
Fontos szintek közeléből fordult az árfolyam

Újra eljött az aranybányák ideje?

Grébel Szabolcs | 2024.09.18 14:54
Erős időszak következhet

7 fontos hír ma reggel

K&H Értékpapír | 2024.09.18 08:31
Fed, kötvényhozamok, forint, amerikai gazdaság