Relatív erőt tudott felmutatni az előző héten a magyar részvénypiac, míg a főbb európai tőzsdeindexek nagyobb lefordulást mutattak be a hét végére, addig itthon csak kisebb mínuszok voltak láthatóak, és összeségében így is emelkedéssel zárta le a hetet a BUX. A nemzetközi hangulat a mai napon sem acélos, ez pedig nem segíti a magyar részvényeket sem, az OTP és a Telekom papírja is mínuszban tartózkodik, de a Mol részvénye folytatni tudta emelkedését.

OTP

Mérsékelt mozgásokkal indult a hét az európai tőzsdéken, azonban inkább enyhe csökkenéssel indult a nap, és a bankszektorban is inkább vegyes teljesítmény látható. Ebben a piaci környezetben az OTP sem szerepel erősen, habár nyitáskor erősödött az árfolyam, a délelőtt folyamán már kisebb mínuszba csúszott vissza az árfolyam. A technikai kép alapján a 13600 forintos szint áttörése így még várat magára, a 12800 és a 13000 forint közötti szint pedig támaszt jelenthet az árfolyamnak. Ismét viszont egy szűkebb sáv kezd kialakulni a részvénynél, a szeptemberi visszaesést követően.

Fundamentális szempontból leginkább a harmadik negyedéves számok, valamint a korábban tervezett romániai leánybank esetleges eladása befolyásolhatja a jövőben az árfolyamot. Utóbbival kapcsolatban a Bloomberg értesülései alapján azonban legalább két banktól kaphatott ajánlatot az OTP a romániai leánybankért.

Múlt héten az OTP részvényére vonatkozó fair érték becslésünket is frissítettük, amely alapján 15300 forintos fair értéket határoztunk meg. Az idei évben egyelőre a várakozásainkon felül teljesít a bankcsoport, és a kockázatok mellett is stabil működés és magas profitabilitás látható, emellett pedig a részvény értékeltsége egyáltalán nem magas a szektortársakhoz képest sem.

Az OTP napi grafikonja (2023. 10. 16. 10:45)

Mol

Kisebb pluszban nyitott a Mol árfolyama, egyelőre pedig lassú emelkedéssel a 2800-as szintek fölé tért vissza az árfolyam. A technikai képben azonban jelentősebb változás nem történt. A korábbi gyertyacsúcsok alapján a 2840 forintos szint áttörése jelenthetne pozitív jelzést, míg a 2900 forintos szint felett kezdődhetne meg a korábbi rés betöltése, ugyanakkor ez jelentheti az első nagyobb ellenállást is.

A közelmúlt olaj- és gázárainak növekedése viszont pozitívum lehet a cég számára, főként a relatív gyengébben sikerült második negyedéves eredmények után. A továbbra is magasabb nyersanyagárak viszont segíthetik az eredménytermelést is, a harmadik negyedév során pedig újra emelkedő trend látható a nyersanyagáraknál, ráadásul az izraeli konfliktus is növeli a kockázatokat.

A Mol napi grafikonja (2023. 10. 16. 10:45)

Richter

Megakadt a Richter folyamatos esése előző héten, éppen a 8600 forintos szint előtt pattant vissza az árfolyam, így ezen a héten már azt lehet figyelni, hogy tartani tudja-e magát a támasz, vagy esetleg kitart a csökkenő trend. Péntekre viszont elfogyott a lendület, igaz, ezzel együtt is 4 hét után először tudta emelkedéssel zárni a hetet a részvény, valamelyest javítva a technikai képen.

A 8600 forintos szint mellett még a 8900 forint körüli zóna is érdekes lehet, ennek áttörésével akár új lendületet is vehetne a papír. E felett már az 50 napos mozgóátlag jelenthet ellenállást, láthatóan nem lenne egyszerű dolga az emelkedéssel a részvénynek. Az RSI viszont már túlvett szintek közeléből indult meg felfelé, az indikátor alapján bőven lehetne még tér az emelkedésre, bár ehhez először a fentebb említett ellenállási szinteket kellene leküzdeni az árfolyamnak.

A Richter kapcsán nem sok hír érkezett az elmúlt időszakban, a részvényesek is a harmadik negyedéves eredményeket várhatják elsősorban. A jelentés kapcsán viszont új fejlemény, hogy a korábbi november 10-e helyett november 8-án teszi közzé a harmadik negyedéves eredményeket a társaság.

A Richter napi grafikonja (2023. 10. 16. 10:45)

Magyar Telekom

Ma egyelőre nem tud nagy erőt mutatni a Telekom, a 600 forintos szinteket még nem tudta áttörni a részvény a múlt hét során, habár azért most sem tartózkodik nagy távolságra az ellenállási szintektől. Idén azért meggyőző teljesítményt produkál a Telekom, a javuló eredmények, valamint az elmúlt időben érkezett kedvező hírek a pótadó és a közmű jövőbeli kivezetéséről sokat segített a papír emelkedésében. Ugyan az indikátorok is még feljebb kerültek, így túlvettnek tűnhet már a részvény, de látni kell, hogy az optimizmus kellő erőt ad az árfolyamnak, hogy magas szinteken ragadjon továbbra is.

A fontosabb védelmi zónák nem sérültek az elmúlt időszakban sem, az 520 forint feletti szintek szolgáltathatnak támaszt, míg korábban a 475 forint környéki szintek jelentettek ellenállást, ennek áttörését követően jelentősen megugrott az árfolyam. Összességében azért erős emelkedő tendencia figyelhető meg a grafikonon, így a magyar piacon látható kedvező hangulat akár további támogatást nyújthatna hosszabb távon is még.

A Magyar Telekom heti grafikonja (2023. 10. 16. 10:45)

Opus

Javulni tudott az Opus technikai képe, miután a múlt hétfői leszúrást az 50 napos mozgóátlag megakasztotta. A közeljövőben tehát a mozgóátlag támogathatja az árfolyam további emelkedését, a támasz letörése viszont nem sok jóval szolgálna. Ebben az esetben a 315 forintos támasz közelében találhatna még védelmet az árfolyam, míg lentebb 260 forintnál található a következő támaszszint. Az indikátorok viszont továbbra is semleges képet mutatnak, így akár a 376 forintos ellenállás újbóli tesztelését sem lehet kizárni, ennek áttörésével akár már az idei csúcsszintet is célba vehetné az árfolyam.

Az Opus napi grafikonja (2023. 10. 16. 10:45)

Tartalom lezárása:2023.10.16 11:43
Időtartam:Rövid táv (néhány hét)
Magyar blue chipek: Gyengélkednek a hazai részvények
KBC Equitas | 2023.10.09 11:58
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus
Magyar blue chipek: Kapaszkodna felfelé a BUX
KBC Equitas | 2023.10.02 11:42
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus
Magyar blue chipek: Az OTP ismét felfelé mozog
KBC Equitas | 2023.09.25 11:30
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus
OTP: Nagyot gyengült ma a részvény
Grébel Szabolcs | 2023.09.21 15:36
A bankadóval kapcsolatos hírek gyengítik a papírt

jogi nyilatkozat

A fenti marketingközleményt a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze. A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A marketingközleményben szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A pénzügyi eszközök értéke, ára vagy a belőlük származó jövedelem változhat, illetve az árfolyamváltozások ezeket befolyásolhatják. Ezen változások következtében a pénzügyi eszközökbe történő befektetés értéke csökkenhet. A múltbeli hozamok nem jelentenek garanciát a jövőbeli teljesítményre. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A marketingközleményben szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.

Amennyiben a marketingközleményben a K&H Értékpapír további marketingközleményein alapuló ajánlások szerepelnek, azok soha nem értelmezhetők a kapcsolódó marketingközleményben foglalt iránymutatások nélkül.

A Patria Finance, a.s.-szel való együttműködés keretében létrejött, több szerzőt feltüntető marketingközlemények esetében az eredeti, cseh nyelvű marketingközlemény szerzője a Patria Finance, a.s. megjelölt munkavállalója, a magyar nyelvű fordítást, illetve a lektorálást pedig a K&H Értékpapír munkavállalója végzi, így az érintett marketingközlemény tartalma lényegében megegyezik az eredeti cseh nyelvű marketingközleménnyel.

A K&H Értékpapír semmilyen módon nem garantálja, hogy a marketingközleményben említett pénzügyi instrumentumok megfelelnek az Ön igényeinek. A K&H Értékpapír a jogszabályoknak megfelelően elvégzi az értékesített termékek célpiaci vizsgálatát. A vizsgálat keretében értékeli a termékek jellemzőit, valamint az ügyfelekről rendelkezésére álló – befektetővédelmi kérdőív kitöltése révén megszerzett - információkat. Weboldalunk látogatói az anyagainkban feltüntetett pénzügyi instrumentumok tekintetében az azokban megjelölt célpiacon kívülre is eshetnek.

A K&H Értékpapír jelen marketingközlemény útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, így a marketingközleményben szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.

A marketingközleményben említett pénzügyi eszközök, illetve befektetési stratégiák nem alkalmasak minden befektető számára. Az abban szereplő vélemények és ajánlások nem veszik figyelembe az egyes ügyfelek egyéni helyzetét és személyes körülményeit, pénzügyi helyzetét, ismereteit, tapasztalatait, céljait vagy igényeit, valamint nem hivatottak konkrét pénzügyi eszközöket vagy befektetési stratégiákat ajánlani az egyes befektetőknek. A marketingközlemény elsősorban olyan befektetők számára készült, akiktől elvárható, hogy befektetési döntéseiket saját maguk, önállóan hozzák meg és döntsenek a marketingközleménnyel érintett pénzügyi eszközökbe történő befektetés célszerűségéről, figyelembe véve különösen az árat, a lehetséges veszélyeket és kockázatokat, saját befektetési stratégiájukat, valamint saját jogi, adózási és pénzügyi helyzetüket. A marketingközlemény maga nem képezheti a befektetési döntések egyetlen alapját.

A befektetőnek a befektetés alkalmasságának megítélése szempontjából szükséges lehet saját felelősségre szakmai tanácsot kérnie, ideértve az adótanácsadást is, az elemzésben nevesített vagy ajánlott pénzügyi eszközökkel, egyéb befektetési eszközökkel, befektetési stratégiákkal kapcsolatban.

A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.

Felhívjuk figyelmét, hogy a jogszabályban rögzített szabad felhasználás eseteit kivéve kizárólag a K&H Értékpapír előzetes írásbeli engedélyével lehet a jelen marketingközlemény tartalmát rögzíteni, többszörözni, terjeszteni, mások számára hozzáférhetővé tenni, nyilvánosan előadni, sugárzással nyilvánossághoz közvetíteni vagy átdolgozni.

A jelen marketingközlemény nem a befektetéssel kapcsolatos kutatás függetlenségének előmozdítását célzó jogi követelményeknek megfelelően készült, nem érinti a befektetéssel kapcsolatos kutatás terjesztését megelőző kereskedésre vonatkozó tiltás.

A K&H Értékpapír jelen marketingközleményre is kiterjedő módon megfelelő belső eljárásokat dolgozott ki és működtet az összeférhetetlenségi esetek elkerülése, illetve közzététele érdekében. A jelen marketingközlemény készítésében részt vevő személyekre vonatkozó és a marketingközleménnyel kapcsolatos egyéb lényeges információkat a következő oldalon, a linkre kattintva talál: Anyagaink jellemzői, összeférhetetlenségi szabályok 

A 2023. december 31. előtti keltezésű tartalmakat eredetileg a KBC Securities Magyarországi Fióktelepe állította össze, és a KBC Equitas oldalán (www.kbcequitas.hu) voltak elérhetőek.

8 fontos hír ma reggel

K&H Értékpapír | 2024.11.21 08:35
Nvidia, arany, Delta Airlines, Palo Alto