Jól teljesít ma délelőtt a BUX index, múlt héthez képest a vezető részvények tovább tudtak erősödni, így nem kezdi rosszul az évet a magyar tőzsde. Az OTP árfolyama kezd talpra állni, a Molról fontos sajtóhírek érkeztek, és a Richter sem teljesít gyengén, nagy mozgás viszont a Magyar Telekom és az Opus árfolyamában nem látható.

OTP

Kitört a csökkenő trendből az OTP árfolyama. A 17000 forintos szint környékén azonban oldalazásba ment át a részvény mozgása, kérdés, hogy át tudja-e törni az 50 napos mozgóátlagot 17500 forint környékén. Felfele a következő nagyobb ellenállás a 18000 forintos szint környékén található. A 17000 forintos szint pedig inkább már támaszt jelenthet a jelenlegi mozgások alapján. A magyar tőzsdén egyelőre jó hangulat, és a blue chipek közül is szinte mindegyik emelkedésnek indult.

A pénteki hírekre, mely szerint elképzelhető a kamatstop meghosszabbítása, az OTP árfolyama már nem reagált jelentősen. Az európai bankszektor teljesítménye is jó volt az elmúlt időszakban a hosszú kötvényhozamok emelkedésével együtt. Mindez pedig az OTP árfolyamát is segítheti.

Az OTP napi grafikonja (2022. 01. 10. 10:00)

Mol

A hétvégén röppent fel a lengyel sajtóban a hír, hogy a Mol lehet a befutó a Lotos üzemanyag-töltőhálózatának nagy részének megvásárlásához. Az akvizíciós lehetőség két lengyel cég, a Lotos és a PKN Orlen fúziója miatt nyílt meg, a versenyhatóság ugyanis eszközeladásokhoz kötötte az egyesülést. Az akvizíció iránt a Mol már korábban is érdeklődött, és ezen a héten hivatalosan is kiderülhet, hogy a Mol lesz-e a befutó.

Az ügylet nagyjából 400 lengyelországi Lotos-benzinkút megvásárlásáról szólna, így egy tizedik országba is belépne a Mol üzemanyag-kiskereskedelemmel. A 400 körüli kúttal pedig már egyből a lengyel piac lenne a harmadik legnagyobb a Mol portfóliójában, a darabszámot tekintve. És Lengyelországban is ezzel már a nagyobb szereplők közé kerülne a Mol, amely jó kiindulási alapot jelentene akár Lengyelországon belül a további terjeszkedésre, akár környező országok felé további bővülésre, de persze ez inkább hosszabb távon lenne reális.

A sajtóhírek szerint 1,5-2 millió dollár körül lehet egy egység megvásárlása. Így összességében 600-800 millió dollárba is kerülhetne a Molnak az akvizíció, amely azért jelentős méretű tranzakciónak számítana a társaság esetében. A tavalyi, készpénztermelésben is kiemelkedő év és a relatíve erős mérleg mellett azonban a finanszírozás nem jelenthet nagy gondot. A nettó hitel/EBIDTA mutató is már bőven 1 alá került a harmadik negyedévben, így jócskán lehet tér további forrásbevonásra. Kérdés, hogy az osztalékfizetést miként érintheti az akvizíció. Az alaposztalék nem valószínű, hogy emiatt csökkentésre kerülne, viszont az esetleges rendkívüli osztalék mértékét ez mérsékelheti, sőt indokolhatja akár annak elmaradását is.

Múlt hét elején tette közzé a szokásos havi külső környezeti adatait a társaság. Decemberben sem volt kedvezőtlen a külső környezet a Mol számára, habár a Brent átlagára 74,1 dollárra mérséklődött, ez még mindig nagyon jó szint a társaságnak. A csoportszintű finomítói árrés pedig a novemberi 2,8 után 4,2 USD/hordóra javult, a petrolkémiai marzs pedig 605,8 EUR/tonnáról 649,4 EUR/tonnára fejlődött.

A Mol részvénye jó formában kezdte az évet, a múlt hét elején határozott áttörésre került a 2540 forint körüli ellenállás és az 50 napos mozgóátlag is. Ma is enyhe pluszban áll az árfolyam, a befektetők az akvizícióval kapcsolatos sajtóhíreknek is inkább örülnek. További emelkedés esetén a 2800 forintos ellenállás is megcélozható lehet, és pozitív, hogy a lendületes növekedés ellenére sem mutat még az RSI indikátor túlvettséget. Amennyiben mégis korrekcióra kerülhetne sor, akkor az 50 napos mozgóátlag visszatesztelésére érdemes figyelni, lejjebb pedig még a 200 napos mozgóátlag és a 2350 forintos szint képezhet támaszt.

A Mol napi grafikonja (2022.01.10. 11:00)

Richter

Az idei első kereskedési hetet jól teljesítette a Richter, így sikerült tovább emelkednie az árfolyamnak, ennek köszönhetően múlt hét hétfőn a 8800 forintos ellenállást is áttörte az árfolyam. Az áttörést követően hamar visszatesztelt a papír, azonban ma ismét emelkedéssel kezdte a tőzsdei szereplését a részvény, így akár újra letesztelheti az akadályt az árfolyam. További ellenállást a 9200-9300 forintos szint környéke jelenthet, ez a tavalyi csúccsal megegyező szintet jelenti.

Menedéket a két mozgóátlag, az 50, illetve a 200 napos átlag jelentheti elsősorban, valamint a hosszútávú emelkedő trendvonal is kisegítheti a papírt a bajban, hiszen az elmúlt hónapok során is megakadályozta az árfolyam esését. Ezenkívül a 8200 forintos, illetve a 7800 forintos szintek nyújthatnak még segítséget a részvény számára. Az indikátorokat tekintve az RSI továbbra is semleges tartományban mozog, míg az MACD az árfolyam esése esetén beadhatja az eladási jelzését, ez óvatosságra inthetné a befektetőket.

A Richter napi grafikonja (2021. 01. 10. 10:45)

Magyar Telekom

Tavaly év vége felé új lendületet tudott venni a Magyar Telekom, így az árfolyam emelkedésnek indult a 400 forintos szintek közeléből. A múlt hét során sikerült ismét áttörnie a 200 hetes mozgóátlagot az árfolyamnak, emellett az 50 hetes mozgóátlagot is átszúrta, de nem sikerült felette zárnia a kereskedést. Így az átlag áttörését követően a következő akadályt a kialakult csökkenő trendvonal átugrása jelenthetné, illetve a 440 forintos szinten is találkozhatunk egy újabb ellenállással. Védelmet továbbra is a 400, illetve a 390 forintos szintek jelenthetnek.

A Magyar Telekom heti grafikonja (2021. 01. 10. 10:45)

 

Opus

Rövidebb felpattanás után a 224 forintos szint környékén jár az Opus árfolyama, a technikai kép azonban nem sokat javult az elmúlt időszakban. A részvényárfolyam a 2350 és 270 forint közötti sávból lefele tört ki, a 235 forintos szint fölé pedig nem tudott emelkedni az elmúlt időszakban, tehát inkább a részvény próbálta visszatesztelni a szintet, a korábbi sávba pedig nem tudott visszakerülni.

Pénteken jelentette be az Opus, hogy a tulajdonában álló R-Kord Építőipari Kft. elnyerte a MÁV Magyar Államvasutak Zrt. által kiírt “Vasúti Hálozatfejl. Projekt kieg terv és kivit.” elnevezésű közbeszerzési ajánlatot, amely összesen nettó 943 millió forintos értékű pályázatot jelent.

Az Opus napi grafikonja (2022. 01. 10. 10:00)

 

Tartalom lezárása:2022.01.10 11:45
Időtartam:N/A
11 fontos hír ma reggel
KBC Equitas | 2022.01.04 08:36
Forint, olaj, Pfizer
Magyar blue chipek: Jó hangulatban kezdődik az év
KBC Equitas | 2022.01.03 11:24
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus

jogi nyilatkozat

A fenti marketingközleményt a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze. A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A marketingközleményben szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A pénzügyi eszközök értéke, ára vagy a belőlük származó jövedelem változhat, illetve az árfolyamváltozások ezeket befolyásolhatják. Ezen változások következtében a pénzügyi eszközökbe történő befektetés értéke csökkenhet. A múltbeli hozamok nem jelentenek garanciát a jövőbeli teljesítményre. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A marketingközleményben szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.

Amennyiben a marketingközleményben a K&H Értékpapír további marketingközleményein alapuló ajánlások szerepelnek, azok soha nem értelmezhetők a kapcsolódó marketingközleményben foglalt iránymutatások nélkül.

A Patria Finance, a.s.-szel való együttműködés keretében létrejött, több szerzőt feltüntető marketingközlemények esetében az eredeti, cseh nyelvű marketingközlemény szerzője a Patria Finance, a.s. megjelölt munkavállalója, a magyar nyelvű fordítást, illetve a lektorálást pedig a K&H Értékpapír munkavállalója végzi, így az érintett marketingközlemény tartalma lényegében megegyezik az eredeti cseh nyelvű marketingközleménnyel.

A K&H Értékpapír semmilyen módon nem garantálja, hogy a marketingközleményben említett pénzügyi instrumentumok megfelelnek az Ön igényeinek. A K&H Értékpapír a jogszabályoknak megfelelően elvégzi az értékesített termékek célpiaci vizsgálatát. A vizsgálat keretében értékeli a termékek jellemzőit, valamint az ügyfelekről rendelkezésére álló – befektetővédelmi kérdőív kitöltése révén megszerzett - információkat. Weboldalunk látogatói az anyagainkban feltüntetett pénzügyi instrumentumok tekintetében az azokban megjelölt célpiacon kívülre is eshetnek.

A K&H Értékpapír jelen marketingközlemény útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, így a marketingközleményben szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.

A marketingközleményben említett pénzügyi eszközök, illetve befektetési stratégiák nem alkalmasak minden befektető számára. Az abban szereplő vélemények és ajánlások nem veszik figyelembe az egyes ügyfelek egyéni helyzetét és személyes körülményeit, pénzügyi helyzetét, ismereteit, tapasztalatait, céljait vagy igényeit, valamint nem hivatottak konkrét pénzügyi eszközöket vagy befektetési stratégiákat ajánlani az egyes befektetőknek. A marketingközlemény elsősorban olyan befektetők számára készült, akiktől elvárható, hogy befektetési döntéseiket saját maguk, önállóan hozzák meg és döntsenek a marketingközleménnyel érintett pénzügyi eszközökbe történő befektetés célszerűségéről, figyelembe véve különösen az árat, a lehetséges veszélyeket és kockázatokat, saját befektetési stratégiájukat, valamint saját jogi, adózási és pénzügyi helyzetüket. A marketingközlemény maga nem képezheti a befektetési döntések egyetlen alapját.

A befektetőnek a befektetés alkalmasságának megítélése szempontjából szükséges lehet saját felelősségre szakmai tanácsot kérnie, ideértve az adótanácsadást is, az elemzésben nevesített vagy ajánlott pénzügyi eszközökkel, egyéb befektetési eszközökkel, befektetési stratégiákkal kapcsolatban.

A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.

Felhívjuk figyelmét, hogy a jogszabályban rögzített szabad felhasználás eseteit kivéve kizárólag a K&H Értékpapír előzetes írásbeli engedélyével lehet a jelen marketingközlemény tartalmát rögzíteni, többszörözni, terjeszteni, mások számára hozzáférhetővé tenni, nyilvánosan előadni, sugárzással nyilvánossághoz közvetíteni vagy átdolgozni.

A jelen marketingközlemény nem a befektetéssel kapcsolatos kutatás függetlenségének előmozdítását célzó jogi követelményeknek megfelelően készült, nem érinti a befektetéssel kapcsolatos kutatás terjesztését megelőző kereskedésre vonatkozó tiltás.

A K&H Értékpapír jelen marketingközleményre is kiterjedő módon megfelelő belső eljárásokat dolgozott ki és működtet az összeférhetetlenségi esetek elkerülése, illetve közzététele érdekében. A jelen marketingközlemény készítésében részt vevő személyekre vonatkozó és a marketingközleménnyel kapcsolatos egyéb lényeges információkat a következő oldalon, a linkre kattintva talál: Anyagaink jellemzői, összeférhetetlenségi szabályok 

A 2023. december 31. előtti keltezésű tartalmakat eredetileg a KBC Securities Magyarországi Fióktelepe állította össze, és a KBC Equitas oldalán (www.kbcequitas.hu) voltak elérhetőek.

Mi folyik a devizapiacokon?

Beesett az euró a dollárral szemben

7 fontos hír ma reggel

K&H Értékpapír | 2024.11.22 08:38
Dollár, forint, arany, Alphabet