Igen erősen zárták az előző hetet a magyar részvények, a blue chipek közül az OTP mutatta be a legnagyobb emelkedést a maga 3,8 százalékos teljesítményével. Ezzel a BUX a pénteki napot már 72000 pont felett zárta, újabb csúcsot állítva. A mai napon egyelőre vegyes mozgások figyelhetőek meg, az OTP sem tudta folytatni az emelkedő szériát, de hasonló mondható el a Telekom és a Richter részvényéről is. A Mol esetében viszont ez a hét már erősebben indult, az olajpapír teljesítményét segíthetik az emelkedő olajárak is.  

OTP 

Kisebb eséssel indítja a hetet az OTP árfolyama, bár a múlt héten erősen teljesített a bankrészvény, áttörte a 18000 forintos szintet is. Kisebb erőgyűjtés után tehát újra áttörte az 50 napos mozgóátlagot az OTP, innen a következő ellenállásszint az idei évi csúcs lenne. Amennyiben viszont most újra lefordul az árfolyam, kialakulhat egy alacsonyabb csúcspont, amely az emelkedő trendben inkább negatív jelzést jelent. Támaszként persze a 17000 környéki szintek és a mozgóátlagok továbbra is segíthetik az árfolyamot.  

Az elmúlt időszakban az OTP-t szóba hozta a sajtó az észt Luminor bank esetleges felvásárlásával kapcsolatban, azonban a Bloomberg frissebb értesülései alapján egy lengyel bank, illetve az UniCredit is versenyben lehet a Balti államok egyik legnagyobb bankjának felvásárlásáért.  

Az OTP napi grafikonja (2024. 07. 01. 11:00)

Mol 

Emelkedni tudott az elmúlt héten a Mol árfolyama, és átlépte a 200 napos mozgóátlagot is a részvény. Az olajpiaci környezet kedvezően alakult az energiacégek számára, hiszen az olajárak is kéthavi csúcson tartózkodnak, ez segíthet a Molnak is. A mozgóátlag áttörésével elindulhat az osztalékszelvény leesése után maradt rés betöltése is, és az oldalazás után elindulhatna egy emelkedő trend. Lefele a 2800 és a 2840 forintos szint jelent támaszt az árfolyamnak, míg felfele az 50 napos mozgóátlagra érdemes figyelni.  

A Mol napi grafikonja (2024. 07. 01. 11:00)

Richter 

Tudott javítani az előző héten a Richter árfolyama, miután a 9300 forintos szintekről érdemi felpattanás kezdődött. A 200 és az 50 napos mozgóátlag is a környéken található, látni kell, hogy technikailag így pozitív jelzésről van szó. Egyelőre az emelkedés a 9600 forintos szintekig valósult meg, itt viszont már egy ellenállást is lehet látni, február végétől kezdve lehet itt behúzni egy csökkenő trendvonalat. Közép távon a 10 ezer forintos szinteket is érdemes lehet figyelni, az osztalék leesése után alapvetően erős tudott maradni a papír, így az elemzői célárak konszenzusa felé is idővel elmozdulhat a Richter. A forint közben némileg erősödött az utóbbi időben, ugyanakkor túlzottan erős szintről 393 körül nem beszélhetünk, ez az export bevételek kapcsán továbbra is inkább támogató lehet. 

A Richter napi grafikonja (2024. 07. 01. 11:00)

Magyar Telekom 

A múlt hét során befejeződött a Telekom részvény-visszavásárlási programja, amelynek keretén belül 22,3 milliárd forint értékű tranzakciót hajtott végre a társaság, ezzel kicsivel elmaradva a 24 milliárdos kerettől. Még korábban jelezte a cég, hogy abban az esetben, ha nem sikerül a teljes keretet kihasználnia, akkor ősszel folytathatja akár a részvények visszavásárlását még. A korábban meghirdetett aukció szabályozói okok miatt hiúsult meg, így a piacon hajtott végre vásárlásokat a Telekom napi kereskedésben, illetve fix ügyletek által. 

Az árfolyam a múlt héten során már nem tudott emelkedést produkálni, ráadásul ma is gyengén teljesít egyelőre a papír, habár így is 1000 forint felett jár a részvény. Látni kell, hogy az 1000 forintos szint képezhet érdemi támaszt, ezt akár vissza is tesztelheti még a papír, és innen vehetne lendületet az 1100 forintos szintek irányába az árfolyam. 

A Magyar Telekom napi grafikonja (2024. 07. 01. 11:00) 

Opus 

Lendületet vett az utóbbi napokban az Opus részvénye, az árfolyam ezzel már a 430 forint feletti szinteken mozog, ami idei rekordot is jelent egyben. A tavalyi csúcsot 437,5 forintnál jelölte ki a papír, de az utóbbi napok mozgását elnézve már ezt is átviheti az árfolyam. Az utóbbi hetekben az is segíthette az Opus teljesítményét, hogy a társaság június 17-én elkezdte a sajátrészvény visszavásárlásait. Az azóta eltelt első hét során 131 millió forint összegben vásárolt részvényt az Opus, míg az előző hét során mintegy 123 millió forintnyit vett piaci megbízások által. Tehát eddig összesen 254 millió forint összegben vásároltak vissza saját részvényt, a napi teljes forgalom 8-24 százalékának megfelelő részletekben. A társaság még május 13-án jelentette be, hogy összesen 2 milliárd forint összegben tervezi saját részvények vételét, így várhatóan folytatódhat a vásárlási program. 

Az Opus napi grafikonja (2024. 07. 01. 11:00) 

 

Tartalom lezárása:2024.07.01 12:00
Időtartam:Rövid táv (néhány hét)
Elemzői kitettség:Az elemzés szerzője a fenti értékpapírból nem rendelkezik részvényekkel.
Még mindig van erő a Palo Alto részvényében
Mohácsi Mihály | 2024.06.27 15:12
Folytathatja a rés betöltését az árfolyam
Mozgóátlagról pattanhat a Dell
Varga Dániel | 2024.06.26 14:29
Erősödik az AI szerverek iránti igény
Kitörne a negatív trendből a Disney
Varga Dániel | 2024.06.25 14:20
Tarol a mozikban is a cég
Izgalmas szintekről ugrott meg a BMW
Mohácsi Mihály | 2024.06.24 15:09
Fordulat jöhet a kínai sztoriban
Exxon Mobil: Lehet még tér az ugrásra?
Varga Dániel | 2024.06.21 14:05
Fontos támaszoknál a részvény

jogi nyilatkozat

A fenti marketingközleményt a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze. A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A marketingközleményben szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A pénzügyi eszközök értéke, ára vagy a belőlük származó jövedelem változhat, illetve az árfolyamváltozások ezeket befolyásolhatják. Ezen változások következtében a pénzügyi eszközökbe történő befektetés értéke csökkenhet. A múltbeli hozamok nem jelentenek garanciát a jövőbeli teljesítményre. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A marketingközleményben szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.

Amennyiben a marketingközleményben a K&H Értékpapír további marketingközleményein alapuló ajánlások szerepelnek, azok soha nem értelmezhetők a kapcsolódó marketingközleményben foglalt iránymutatások nélkül.

A Patria Finance, a.s.-szel való együttműködés keretében létrejött, több szerzőt feltüntető marketingközlemények esetében az eredeti, cseh nyelvű marketingközlemény szerzője a Patria Finance, a.s. megjelölt munkavállalója, a magyar nyelvű fordítást, illetve a lektorálást pedig a K&H Értékpapír munkavállalója végzi, így az érintett marketingközlemény tartalma lényegében megegyezik az eredeti cseh nyelvű marketingközleménnyel.

A K&H Értékpapír semmilyen módon nem garantálja, hogy a marketingközleményben említett pénzügyi instrumentumok megfelelnek az Ön igényeinek. A K&H Értékpapír a jogszabályoknak megfelelően elvégzi az értékesített termékek célpiaci vizsgálatát. A vizsgálat keretében értékeli a termékek jellemzőit, valamint az ügyfelekről rendelkezésére álló – megfelelési teszt kitöltése révén megszerzett - információkat. Weboldalunk látogatói az anyagainkban feltüntetett pénzügyi instrumentumok tekintetében az azokban megjelölt célpiacon kívülre is eshetnek.

A K&H Értékpapír jelen marketingközlemény útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, így a marketingközleményben szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.

A marketingközleményben említett pénzügyi eszközök, illetve befektetési stratégiák nem alkalmasak minden befektető számára. Az abban szereplő vélemények és ajánlások nem veszik figyelembe az egyes ügyfelek egyéni helyzetét és személyes körülményeit, pénzügyi helyzetét, ismereteit, tapasztalatait, céljait vagy igényeit, valamint nem hivatottak konkrét pénzügyi eszközöket vagy befektetési stratégiákat ajánlani az egyes befektetőknek. A marketingközlemény elsősorban olyan befektetők számára készült, akiktől elvárható, hogy befektetési döntéseiket saját maguk, önállóan hozzák meg és döntsenek a marketingközleménnyel érintett pénzügyi eszközökbe történő befektetés célszerűségéről, figyelembe véve különösen az árat, a lehetséges veszélyeket és kockázatokat, saját befektetési stratégiájukat, valamint saját jogi, adózási és pénzügyi helyzetüket. A marketingközlemény maga nem képezheti a befektetési döntések egyetlen alapját.

A befektetőnek a befektetés alkalmasságának megítélése szempontjából szükséges lehet saját felelősségre szakmai tanácsot kérnie, ideértve az adótanácsadást is, az elemzésben nevesített vagy ajánlott pénzügyi eszközökkel, egyéb befektetési eszközökkel, befektetési stratégiákkal kapcsolatban.

A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.

Felhívjuk figyelmét, hogy a jogszabályban rögzített szabad felhasználás eseteit kivéve kizárólag a K&H Értékpapír előzetes írásbeli engedélyével lehet a jelen marketingközlemény tartalmát rögzíteni, többszörözni, terjeszteni, mások számára hozzáférhetővé tenni, nyilvánosan előadni, sugárzással nyilvánossághoz közvetíteni vagy átdolgozni.

A jelen marketingközlemény nem a befektetéssel kapcsolatos kutatás függetlenségének előmozdítását célzó jogi követelményeknek megfelelően készült, nem érinti a befektetéssel kapcsolatos kutatás terjesztését megelőző kereskedésre vonatkozó tiltás.

A K&H Értékpapír jelen marketingközleményre is kiterjedő módon megfelelő belső eljárásokat dolgozott ki és működtet az összeférhetetlenségi esetek elkerülése, illetve közzététele érdekében. A jelen marketingközlemény készítésében részt vevő személyekre vonatkozó és a marketingközleménnyel kapcsolatos egyéb lényeges információkat a következő oldalon, a linkre kattintva talál: Anyagaink jellemzői, összeférhetetlenségi szabályok 

A 2023. december 31. előtti keltezésű tartalmakat eredetileg a KBC Securities Magyarországi Fióktelepe állította össze, és a KBC Equitas oldalán (www.kbcequitas.hu) voltak elérhetőek.

Oldalazásból törne ki a Vonovia

Mohácsi Mihály | 2024.07.03 14:00
Számos támaszszint segítheti a további emelkedést

9 fontos hír ma reggel

K&H Értékpapír | 2024.07.03 08:30
Forint, jegybankok, amerikai munkaerőpiac, Tesla