Még mindig erősen teljesít a luxusipar, a piaci szereplők nem érzékelnek változást a fogyasztói magatartásban. Ez alól nem kivétel a Hermes sem, a francia cég tegnap tette közzé harmadik negyedéves jelentését, melyben a vártnál erősebb bevételi számokat tett közzé. Technikailag is javult a részvény képe, sikerült megtörnie az idei évre jellemző negatív trendet.

Erős növekedési számokat közölt negyedéves jelentésében a Hermes a tegnapi napon, csak a harmadik negyedévben 3,1 milliárd euró volt a bevétele, így több, mint 30 százalékkal tudott emelkedni előző évhez képest. Továbbra is magas profitmarzsokkal operál a Hermes, az idei első félévben az összes bevétel 30 százaléka volt nettó profit. Aránylag magas a készpénzállománya a cégnek, de az idei évben már 116 millió euró értékben vásárolt vissza saját részvényt, tehát a befektetők nem csak az osztalékfizetések útján részesülhetnek a profitból.

Fontos kiemelni, hogy a Hermes legtöbb bevétele Európán kívüli exportból származik, ezért a változó devizaárfolyamok jelentősen, akár több százalékponttal befolyásolhatják a bevételi számokat. A devizahatás kiküszöbölésére a cég közzéteszi növekedési számait konstans árfolyamok mellett is, a cég is ezzel méri a teljesítményét. Egyébként az idei évben ez a hatás pozitívan hatott a bevételi számokra, extra 451 millió eurót zsebelhetett be a luxustermékeket forgalmazó cég az elmúlt 9 hónap alatt, ebben szerepet játszott többek közt a kínai jüan és a dollár euróval szembeni erősödése.

Jól mentek az eladások Ázsiában, elsősorban Kína vitte a pálmát, 34 százalékkal növekedtek a harmadik negyedéves eladási számok az ideiglenes lezárások ellenére. Az erős teljesítményt segítette, hogy újranyitott júliusban a vállalat két boltja Wuhanban és Manillában. Az ázsiai piac nagyon fontos, mivel a legnagyobb értékesítési területe a cégnek, a bevételeinek több mint felét innen szerzi. A többi régió sem teljesített rosszul, Európában és Amerikában is 25 százalék felett volt az éves növekedés.

A vállalat menedzsmentje az eddig jellemző növekedési számokat célozza meg a jövőben, azaz 25 százalék körüli éves növekedést várnak 2023-ra is, nem látnak változást a fogyasztói magatartásban sem, továbbra is erős a kereslet luxuscikkek iránt.

Jelenleg 40-es előretekintő P/E rátán forog a részvény, ami az elmúlt időszakhoz képest relatíve alacsonynak számít, év eleje felé magasabb, 60 körüli értéket vett fel a mutató. Az 5 éves átlag 46 körül van, a mostani szinteken legutóbb a 2020 elejei, a járvány előtti időkben forgott, de akkor már Kínában több város is karantén alatt volt. A jelentés után a legtöbb elemző felemelte a célárát, így a konszenzus 1370 euróra emelkedett.

Idei évben közel 15 százalékot esett a luxusmárka-cég részvénye, de volt sokkal nagyobb, több mint 35 százalékos bukóban is. Június közepén lokális mélypontot érintett a részvény, miután letörte az 1020-as támaszt, de vissza sikerült pattannia és azóta egy emelkedő trend jellemzi a mozgását. A 50 napos mozgóátlag még szeptember elején alulról keresztezte a 200 napos átlagot, így március óta először került vissza a 200 napos fölé, tovább erősítve a részvény technikai képét.

Rövid távon az 50 napos mozgóátlag nyújthatna támaszt, 2021-ben többször is visszapattant innen az árfolyam, de a hónap elején még ellenállást jelentett. Ha esetleg mégis letörné az átlagot a részvény, az 1170-es támasz még megállíthatná a csökkenő trendet. A MACD vételi jelzést adott október elején, amit azóta is tart, de az RSI szerint nem túladott a részvény.

A Hermes napi grafikonja (2022. 10. 21. 15:00)

 

Továbbra sem tesztelte még a 200 hetes mozgóátlagot az árfolyam, hosszú távon egy igen meggyőző emelkedésnek lehetünk szemtanúi. Igaz, az idei évben gyengébben szerepelt részvény, de az év eleje óta tartó csökkentő trendcsatornából sikerült kitörnie az árfolyamnak. Ez a kitörés annyira erősre sikeredett, hogy még az 50 hetes mozgóátlag fölé is benézett az árfolyam. Az átlag fontos technikailag, hiszen korábban támaszként, majd ellenállásként is szolgált, és most is ezen a szinten ingázik a részvény. Összeségében kijelenthető, hogy nem volt erős éve a Hermes részvényének, de sikerült megszakítania a csökkenő trendet, ami a jelenlegi piaci környezetben egy igazán szép teljesítménynek számít.

A Hermes heti grafikonja (2022. 10. 21. 15:00)

Tartalom lezárása:2022.10.21 15:31
Időtartam:Rövid táv (néhány hét)
Hermes: Ismét emelkednek a luxuscégek
Varga Dániel | 2022.01.19 13:51
Fordult a 200 napos mozgóátlagról az árfolyam

jogi nyilatkozat

A fenti marketingközleményt a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze. A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A marketingközleményben szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A pénzügyi eszközök értéke, ára vagy a belőlük származó jövedelem változhat, illetve az árfolyamváltozások ezeket befolyásolhatják. Ezen változások következtében a pénzügyi eszközökbe történő befektetés értéke csökkenhet. A múltbeli hozamok nem jelentenek garanciát a jövőbeli teljesítményre. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A marketingközleményben szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.

Amennyiben a marketingközleményben a K&H Értékpapír további marketingközleményein alapuló ajánlások szerepelnek, azok soha nem értelmezhetők a kapcsolódó marketingközleményben foglalt iránymutatások nélkül.

A Patria Finance, a.s.-szel való együttműködés keretében létrejött, több szerzőt feltüntető marketingközlemények esetében az eredeti, cseh nyelvű marketingközlemény szerzője a Patria Finance, a.s. megjelölt munkavállalója, a magyar nyelvű fordítást, illetve a lektorálást pedig a K&H Értékpapír munkavállalója végzi, így az érintett marketingközlemény tartalma lényegében megegyezik az eredeti cseh nyelvű marketingközleménnyel.

A K&H Értékpapír semmilyen módon nem garantálja, hogy a marketingközleményben említett pénzügyi instrumentumok megfelelnek az Ön igényeinek. A K&H Értékpapír a jogszabályoknak megfelelően elvégzi az értékesített termékek célpiaci vizsgálatát. A vizsgálat keretében értékeli a termékek jellemzőit, valamint az ügyfelekről rendelkezésére álló – befektetővédelmi kérdőív kitöltése révén megszerzett - információkat. Weboldalunk látogatói az anyagainkban feltüntetett pénzügyi instrumentumok tekintetében az azokban megjelölt célpiacon kívülre is eshetnek.

A K&H Értékpapír jelen marketingközlemény útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, így a marketingközleményben szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.

A marketingközleményben említett pénzügyi eszközök, illetve befektetési stratégiák nem alkalmasak minden befektető számára. Az abban szereplő vélemények és ajánlások nem veszik figyelembe az egyes ügyfelek egyéni helyzetét és személyes körülményeit, pénzügyi helyzetét, ismereteit, tapasztalatait, céljait vagy igényeit, valamint nem hivatottak konkrét pénzügyi eszközöket vagy befektetési stratégiákat ajánlani az egyes befektetőknek. A marketingközlemény elsősorban olyan befektetők számára készült, akiktől elvárható, hogy befektetési döntéseiket saját maguk, önállóan hozzák meg és döntsenek a marketingközleménnyel érintett pénzügyi eszközökbe történő befektetés célszerűségéről, figyelembe véve különösen az árat, a lehetséges veszélyeket és kockázatokat, saját befektetési stratégiájukat, valamint saját jogi, adózási és pénzügyi helyzetüket. A marketingközlemény maga nem képezheti a befektetési döntések egyetlen alapját.

A befektetőnek a befektetés alkalmasságának megítélése szempontjából szükséges lehet saját felelősségre szakmai tanácsot kérnie, ideértve az adótanácsadást is, az elemzésben nevesített vagy ajánlott pénzügyi eszközökkel, egyéb befektetési eszközökkel, befektetési stratégiákkal kapcsolatban.

A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.

Felhívjuk figyelmét, hogy a jogszabályban rögzített szabad felhasználás eseteit kivéve kizárólag a K&H Értékpapír előzetes írásbeli engedélyével lehet a jelen marketingközlemény tartalmát rögzíteni, többszörözni, terjeszteni, mások számára hozzáférhetővé tenni, nyilvánosan előadni, sugárzással nyilvánossághoz közvetíteni vagy átdolgozni.

A jelen marketingközlemény nem a befektetéssel kapcsolatos kutatás függetlenségének előmozdítását célzó jogi követelményeknek megfelelően készült, nem érinti a befektetéssel kapcsolatos kutatás terjesztését megelőző kereskedésre vonatkozó tiltás.

A K&H Értékpapír jelen marketingközleményre is kiterjedő módon megfelelő belső eljárásokat dolgozott ki és működtet az összeférhetetlenségi esetek elkerülése, illetve közzététele érdekében. A jelen marketingközlemény készítésében részt vevő személyekre vonatkozó és a marketingközleménnyel kapcsolatos egyéb lényeges információkat a következő oldalon, a linkre kattintva talál: Anyagaink jellemzői, összeférhetetlenségi szabályok 

A 2023. december 31. előtti keltezésű tartalmakat eredetileg a KBC Securities Magyarországi Fióktelepe állította össze, és a KBC Equitas oldalán (www.kbcequitas.hu) voltak elérhetőek.

6 fontos hír ma reggel

K&H Értékpapír | 2024.11.25 08:34
Forint, arany, kötvényhozamok, makroadatok

Mi folyik a devizapiacokon?

Beesett az euró a dollárral szemben

7 fontos hír ma reggel

K&H Értékpapír | 2024.11.22 08:38
Dollár, forint, arany, Alphabet