Vendégünk Horváth Krisztián, a Boston Consulting Group budapesti irodájának partnere, fő témánk pedig a globális, de főleg a magyarországi pénzügyi vagyoni helyzet, annak alakulása.
A globális kilátások kapcsán látható, hogy az utóbbi időszak tőkepiaci turbulenciája látható kihívásokat hozott, ugyanakkor a magyarok pénzügyi vagyona így is szépen emelkedik, még dollárban kifejezve is. A kilátások pedig szintén kedvezőek lehetnek, miközben a mesterséges intelligencia nem látott változásokat hozhat nem csak a hétköznapokba, de a pénzügyi kultúrába és a pénzügyi megoldások területére is.
Spotify
Youtube
A videóban többször hivatkozott BCG Wealth Report 2024 itt érhető el:
https://www.bcg.com/publications/2024/global-wealth-report-the-gen-ai-era-unfolds
jogi nyilatkozat
A fenti tájékoztatást a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze.
A K&H Értékpapír jelen tájékoztatás útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, marketingközleménynek, így az itt szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.
A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A tájékoztatásban szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A tájékoztatásban szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.
A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.