Az elmúlt hetekben ismét emelkedésbe kapcsolt a magyar piac, ezzel együtt a mai napot is jól kezdte a BUX, így már az év eleje óta is jól látható pluszban tartózkodik az index. Habár idén még így is lemaradónak számít a főbb európai indexekhez képest, a mai napon egyelőre kiemelkedik a mezőnyből a BUX. A vezető részvények közül egyértelműen az OTP teljesítménye nyújt hatalmas támogatást, de a többi blue chip is mérsékelt pluszban tartózkodik jelenleg.
Éles pattanás mutatkozott az elmúlt kereskedési napok folyamán az OTP grafikonján, hiszen a 200 napos mozgóátlagtól távolodva, a 10 ezer forintos szinteket is könnyedén vitte át a részvény. A mai napon is kiemelkedő teljesítményt mutat eddig a bankpapír, ellenállásokba a 11 ezer forintos szinteken ütközhetne az árfolyam, az idei lokális csúcsot a 11500 forintos szintek jelölik ki. Védelmet a 200 napos mozgóátlag, míg lejjebb a 9 ezer forintos szint jelölheti ki. Emellett az indikátorok inkább felfelé trendelnek, így ez akár további löketet adhatna a papír számára.
A múlt hét végén a Közgyűlés elfogadta és megszavazta az Igazgatóság által javasolt 300 forintos részvényenkénti osztalék kifizetését. Továbbá jelezte a nagybank, hogy a különadók rendszerének megváltozása kedvező hatásokat eredményezhet az OTP számára, de további konkrétumokat nem árult el a menedzsment. Emellett az orosz kitettségéről is beszélt a társaság, eszerint szóba került a leánybank eladása is, de az orosz politikai vezetés közbeszólt, így nem hagyták, hogy megváltozzon a tulajdonosi struktúra. Azonban ennek az üzletágnak elvesztése nem jelentene nagy problémát, hiszen nem beszélhetünk számottevő kitettségről.
Az elemzői ajánlások alapján továbbra is inkább alulértékeltnek tűnik a részvény, hiszen a konszenzus 12700 forintos célárat határozott meg az OTP-re vonatkozóan. Múlt hónapban mi is frissítettük a modellünket, ahol 12900 forintos fair értéket határoztunk meg. A friss negyedéves jelentését jövő szerdán teszi közzé az OTP.
Az OTP napi grafikonja (2023. 05. 02. 10:45)
Újult erőre kapott a Mol az elmúlt időben, így lassan akár a 2800 forint feletti lokális csúcsot vehetné célba az árfolyam. Ma is jól teljesít egyelőre a papír, a mozgóátlagoktól is egyre inkább távolodni tud a részvény. A jövő hét végén esedékes gyorsjelentés közzétételére is várhatnak a befektetők, ez akár még nagyobb mozgásokat is kiválthatna a részvény árfolyamán.
A védelmi zónák nem sérültek, így továbbra is a 2500 forintos, illetve lejjebb a 2300 forintos szinteket érdemes figyelni. Emellett az indikátorok inkább semleges, esetleg felfelé trendelő képet festenek, így ez pozitív hír lehet még a befektetők számára is.
Múlt hét során a Közgyűlés elfogadta az osztalékról szóló javaslatot, összességében 280 milliárd forintnyi osztalék kifizetéséről döntöttek. Részvényenként ez 350 forintos osztaléknak felel meg, amely 12,6 százalék körüli osztalékhozamot jelent a mostani árfolyamszintekhez képest.
A konszenzusos célár a Mol kapcsán 3200 forint felett jár, emellett vételi esetleg néhány tartási ajánlást fedezhetünk fel a Bloomberg adatbázisában. A Citi elemzője is csak kisebb célárvágást hajtott végre múlt hétfőn, hiszen a korábbi 3300 forint helyett 3200 forintra módosította a célárát.
A Mol napi grafikonja (2023. 05. 02. 10:45)
Nem panaszkodhattak a Richter részvényesei, mivel közel 2 százalékos emelkedéssel tudta zárni az előző hetet a gyógyszergyártó papírja, igaz, az AbbVie negyedéves jelentése nem hozott pozitív meglepetést a Vraylar értékesítési számaiban. Ezzel sikerült a 200 napos mozgóátlagtól is eltávolodnia az árfolyamnak, ami így támaszként funkcionálhat a közeljövőben. Emellett az 50 napos mozgóátlag is megfoghatja az árfolyamot egy lecsorgás esetén, de ennek teszteléséhez már több mint 5 százalékot kellene esnie a részvénynek.
Tehát jelentősen feljavult a Richter technikai képe, sokáig a két mozgóátlag szintje között ingadozott az árfolyam, de felfelé sikerült kitörnie ezekről a szintekről. Amennyiben kitartana az emelkedő trend, a 8550 forintos szintet is tesztelhetné újból az árfolyam, efelett már a lokális csúcsot kijelölő 9100 forintos ellenállás környékén mutatkozik a következő akadály a részvény előtt. Lenne még tér a további emelkedésre, legalábbis az indikátorok alapján. Ugyanis még a túlvettséget jelentő 70-es szint alatt található az RSI által felvett érték, ehhez pedig az MACD vételi jelzése társul. A cég jövő hét pénteken piacnyitás előtt teszi közzé első negyedéves eredményeit, így ezekre a hírekre még kiemelten figyelhetnek a részvényesek.
A Richter napi grafikonja (2023. 05. 02. 10:45)
Folytatódik a Telekom meggyőző teljesítménye, így tartja a stabil emelkedő pályát az árfolyam. A 419 forint körüli szintektől sikerült elszakadnia az árfolyamnak, ezzel a következő ellenállások már 438 környékén mutatkoznak. Ezen szintek teszteléséhez még egy további 2,5 százalékot kellene erősödnie a részvénynek, látható, hogy lenne még tér a további javulásra. Fentebb még érvényesek a korábbi ellenállási szintek, így az árfolyam több mint 3 év után először tesztelhetné a 460 körüli szinteket. Egy leszúrás esetén a 419 forintos szint mellett az 50 napos mozgóátlag is védelmet biztosíthat, de lentebb még a 383 forintos támaszban is bízhat az árfolyam, látható, hogy számos árszint támogatja a Telekom árfolyamát.
Ugyan az RSI már második hete túlvettség jeleit mutatja, de az MACD kitartja a vételi jelzését, tehát az indikátorok sem mutatják egyértelműen egy trendforduló jeleit, valamint az árfolyam képe alapján is kitarthat az emelkedő trend. Egyébként jövő hét kedden fog leesni a Telekom részvényéről az osztalékszelvény, így ez az esemény jelentősen átalakíthatja a részvény technikai képét. Tehát 8-án, hétfőn lehet utoljára osztalékra jogosító papírt vásárolni, a társaság 30,6 forintos osztalékot fizet ki részvényenként, ami május 19-étől kerül kifizetésre a részvényeseknek. A cég jövő hét szerdán, tőzsdezárás után teszi közzé az első negyedéves jelentését, amiből kiderülhet, hogy a bevezetett díjkorrekciók milyen pénzügyi hatással bírtak.
A Magyar Telekom heti grafikonja (2023. 05. 02. 10:45)
Opus
Nem nagyon mozdult el előző héten az Opus árfolyama 120 forintos szintektől, és a mai kisebb emelkedés után sem látszik egyértelmű eltávolodás. Fentebb a mozgóátlagok korlátozhatják be az árfolyam mozgását, emellett 123 forintnál is ellenállásba ütközhet az Opus. Támaszként a 117 forintos szintet tudjuk azonosítani, hiszen több alkalommal is fordulatot tudott bemutatni az árfolyam erről a szintről. Nem jelölnek ki egyértelmű irányt az indikátorok sem, folytatódhat tehát a részvény oldalazó mozgása az előttünk álló napokban is.
Az Opus napi grafikonja (2023. 05. 02. 10:45)
jogi nyilatkozat
A fenti marketingközleményt a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze. A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A marketingközleményben szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A pénzügyi eszközök értéke, ára vagy a belőlük származó jövedelem változhat, illetve az árfolyamváltozások ezeket befolyásolhatják. Ezen változások következtében a pénzügyi eszközökbe történő befektetés értéke csökkenhet. A múltbeli hozamok nem jelentenek garanciát a jövőbeli teljesítményre. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A marketingközleményben szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.
Amennyiben a marketingközleményben a K&H Értékpapír további marketingközleményein alapuló ajánlások szerepelnek, azok soha nem értelmezhetők a kapcsolódó marketingközleményben foglalt iránymutatások nélkül.
A Patria Finance, a.s.-szel való együttműködés keretében létrejött, több szerzőt feltüntető marketingközlemények esetében az eredeti, cseh nyelvű marketingközlemény szerzője a Patria Finance, a.s. megjelölt munkavállalója, a magyar nyelvű fordítást, illetve a lektorálást pedig a K&H Értékpapír munkavállalója végzi, így az érintett marketingközlemény tartalma lényegében megegyezik az eredeti cseh nyelvű marketingközleménnyel.
A K&H Értékpapír semmilyen módon nem garantálja, hogy a marketingközleményben említett pénzügyi instrumentumok megfelelnek az Ön igényeinek. A K&H Értékpapír a jogszabályoknak megfelelően elvégzi az értékesített termékek célpiaci vizsgálatát. A vizsgálat keretében értékeli a termékek jellemzőit, valamint az ügyfelekről rendelkezésére álló – befektetővédelmi kérdőív kitöltése révén megszerzett - információkat. Weboldalunk látogatói az anyagainkban feltüntetett pénzügyi instrumentumok tekintetében az azokban megjelölt célpiacon kívülre is eshetnek.
A K&H Értékpapír jelen marketingközlemény útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, így a marketingközleményben szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.
A marketingközleményben említett pénzügyi eszközök, illetve befektetési stratégiák nem alkalmasak minden befektető számára. Az abban szereplő vélemények és ajánlások nem veszik figyelembe az egyes ügyfelek egyéni helyzetét és személyes körülményeit, pénzügyi helyzetét, ismereteit, tapasztalatait, céljait vagy igényeit, valamint nem hivatottak konkrét pénzügyi eszközöket vagy befektetési stratégiákat ajánlani az egyes befektetőknek. A marketingközlemény elsősorban olyan befektetők számára készült, akiktől elvárható, hogy befektetési döntéseiket saját maguk, önállóan hozzák meg és döntsenek a marketingközleménnyel érintett pénzügyi eszközökbe történő befektetés célszerűségéről, figyelembe véve különösen az árat, a lehetséges veszélyeket és kockázatokat, saját befektetési stratégiájukat, valamint saját jogi, adózási és pénzügyi helyzetüket. A marketingközlemény maga nem képezheti a befektetési döntések egyetlen alapját.
A befektetőnek a befektetés alkalmasságának megítélése szempontjából szükséges lehet saját felelősségre szakmai tanácsot kérnie, ideértve az adótanácsadást is, az elemzésben nevesített vagy ajánlott pénzügyi eszközökkel, egyéb befektetési eszközökkel, befektetési stratégiákkal kapcsolatban.
A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.
Felhívjuk figyelmét, hogy a jogszabályban rögzített szabad felhasználás eseteit kivéve kizárólag a K&H Értékpapír előzetes írásbeli engedélyével lehet a jelen marketingközlemény tartalmát rögzíteni, többszörözni, terjeszteni, mások számára hozzáférhetővé tenni, nyilvánosan előadni, sugárzással nyilvánossághoz közvetíteni vagy átdolgozni.
A jelen marketingközlemény nem a befektetéssel kapcsolatos kutatás függetlenségének előmozdítását célzó jogi követelményeknek megfelelően készült, nem érinti a befektetéssel kapcsolatos kutatás terjesztését megelőző kereskedésre vonatkozó tiltás.
A K&H Értékpapír jelen marketingközleményre is kiterjedő módon megfelelő belső eljárásokat dolgozott ki és működtet az összeférhetetlenségi esetek elkerülése, illetve közzététele érdekében. A jelen marketingközlemény készítésében részt vevő személyekre vonatkozó és a marketingközleménnyel kapcsolatos egyéb lényeges információkat a következő oldalon, a linkre kattintva talál: Anyagaink jellemzői, összeférhetetlenségi szabályok
A 2023. december 31. előtti keltezésű tartalmakat eredetileg a KBC Securities Magyarországi Fióktelepe állította össze, és a KBC Equitas oldalán (www.kbcequitas.hu) voltak elérhetőek.